newsprolife.com.ua

МВФ визнав, що Україна має віддати Росії $3 млрд, позичені Януковичем

  Рада директорів МВФ визнала офіційний статус позики Україні на $3 млрд, яку Росія надала у грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича.

  Про це повідомляється в прес-релізі МВФ, опублікованому на сайті організації.

  "Виконавча рада Міжнародного валютного фонду прийняла рішення про те, що вимога, пов'язана з єврооблігацією на суму 3 млрд доларів США, яка була випущена 24 грудня 2013 року і держателем якої є Фонд національного добробуту Російської Федерації, є офіційною вимогою з погляду політики МВФ відносно простроченої заборгованості перед офіційними двосторонніми кредиторами", - йдеться в повідомленні.

  При цьому в МВФ зазначають, що на даний час Україна не має простроченої заборгованості.

  У МВФ відзначили, що "ця облігація була придбана ФНБ Російської Федерації згідно з рішенням уряду РФ з метою надання допомоги Україні".

  Нагадаємо, в серпні Україна досягла угоди з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації частини державного боргу загальним обсягом $18 млрд, яка передбачає повне списання $3 млрд, відстрочку платежів по тілу кредиту в сумі $8,5 млрд на 4 роки, а також фіксування ставки купона по всіх бондах на рівні 7,75% річних. Однак Росія не підтвердила реструктуризацію боргу України.

  Станом на 1 вересня 2015 року загальний борг країни становив понад 70 мільярдів доларів.

  Попередній матеріал
  "Північний потік-2" загрожує енергетичній безпеці ЄС та України - Порошенко
  Наступний матеріал
  У Німеччині в будь-який момент може статися теракт – міністр внутрішніх справ
  Теги:
  Loading...