newsprolife.com.ua

МВФ скасував обмеження, які перешкоджали виділенню нового кредиту Україні

  Міжнародний валютний фонд відтепер зможе давати кредити країнам, які мають державні борги.

  У вівторок, 8 грудня, Міжнародний валютний фонд скасував заборону на фінансову підтримку країн, що не погасили свої державні борги, повідомляє "ВВС-Україна". Зміна правил кредитування, ухвалена на засіданні ради директорів фонду, дозволяє виділяти додаткові кредити навіть у разі, якщо країна ще не розплатилася з офіційними кредиторами.

  "На сьогоднішній зустрічі виконавча рада МВФ погодився змінити політику 'нетерпимості суверенної заборгованості'", - заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

  Рішення МВФ, зокрема, дозволить Україні, яка продовжує з Росією переговори про реструктуризацію отриманого ще президентом Януковичем кредиту на суму $3 млрд, отримати додатковий кредит на реалізацію своєї антикризової програми.

  Водночас, за повідомленнями російських ЗМІ, РФ виступила проти такого рішення МВФ. Міністр фінансів назвав його поспішним і упередженим. Однак голоси в Раді директорів фонду залежать від квот. Найбільша кількість голосів належить найбільшим акціонерам фонду - США і країнам Заходу.

  Нагадаємо, 4 грудня уряд України і Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) підписали кредитну угоду про другу позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ на суму до 36,969 млрд єн, або близько $300 млн.

  Попередній матеріал
  Сакварелідзе: Під час обшуку на ОПЗ були вилучені дуже важливі документи, які можуть нас привести до Кабміну
  Наступний матеріал
  Український гурт "Крихітка" присвятив новий кліп волонтерам
  Теги:
  Loading...