newsprolife.com.ua

МВФ наполягає на збереженні валютних обмежень в Україні

  Міжнародний валютний фонд вимагає зберегти в Україні більшість обмежень на валютному ринку .

  Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в ході наради з банкірами, повідомляє ZN.UA.

  За словами Гонтаревої, НБУ підготував великий пакет заходів з лібералізації діючих обмежень, проте позиція Міжнародного валютного фонду була дуже жорсткою, і домовитися вдалося про небагато. Відтак з 4 червня буде збільшено ліміт на зняття готівкової гривні з 150 до 300 тис. грн. Також юридичним особам буде дозволено купувати валюту до $25 тис. (за наявності на розрахункових рахунках, зараз - до 10 тис.).

  Як зазначає видання, за словами голови Нацбанку, в разі успішної реструктуризації зовнішнього державного боргу і рішення щодо другого траншу МВФ, наступним етапом буде ослаблення обмежень щодо зняття готівкової валюти. Зараз обговорюється ліміт в $5 тис. Однак МВФ поки різко виступає проти підвищення ліміту на купівлю валюти фізичними особами, який зараз становить 3 тис. грн на день. За словами глави НБУ, такими темпами всі обмеження будуть зняті не раніше ніж через рік.

  Гонтарева також повідомила, що за останні три місяці НБУ купив до резервів близько $700 млн, ще $400 млн було придбано на ринку "Нафтогазом". Однак ситуацію на валютному ринку не можна назвати безхмарною, оскільки стабілізація досягнута обмежувальними заходами. При цьому Нацбанк не збирається тримати фіксований курс.

  За інформацією видання, крім того, в Нацбанку розуміють негативний вплив 30%-ої облікової ставки на економіку. НБУ планує дуже уважно відстежувати ситуацію з базовою інфляцією і, в разі надходження позитивної статистики, готовий негайно реагувати зниженням облікової ставки.

  Банкірам також повідомили, що НБУ прийняв рішення не надавати кредитних канікул банкам, що отримали рефінансування. За тим, хто не спроможний виплачувати кредитиза графіком, але й не реструктуризував на чотири роки, НБУ буде приймати індивідуальні рішення. Наступна нарада планується через місяць. 

  Попередній матеріал
  Бойовики обстріляли село під Маріуполем, поранивши 59-річну жінку
  Наступний матеріал
  У Нігерії вибухнула підкладена під стіл м'ясника бомба, загинули півсотні людей
  Теги:
  Loading...
  Подальше кредитування України можливе лише після реструктуризації держборгу – МВФ

  Подальше кредитування України можливе лише після реструктуризації держборгу – МВФ

  МВФ погіршив прогноз для української економіки

  МВФ погіршив прогноз для української економіки

  Сьогодні в Раді розглядатимуть доручення Кабміну перегляду умов кредитування від МВФ

  Сьогодні в Раді розглядатимуть доручення Кабміну перегляду умов кредитування від МВФ

  Місія МВФ розпочала роботу в Києві - ЗМІ

  Місія МВФ розпочала роботу в Києві - ЗМІ