www.xn

Москаль заборонив вивезення лісу з Закарпаття

  Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заборонив експорт з області необробленого лісу-кругляка і змінив умови його продажу на внутрішньому ринку.

  Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

  У повідомленні йдеться про те, що 28 серпня 2015 року Геннадій Москаль підписав розпорядження "Про тимчасове припинення видачі сертифікатів про походження матеріалів і виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій в частині експорту лісоматеріалів необроблених".

  За повідомленням Закарпатської ОДА, цим розпорядженням Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства наказано припинити видачу вказаних сертифікатів лісогосподарським підприємствам. На підставі розпорядження голови ОДА Москаля обласне управління лісового та мисливського господарства видало наказ про заборону видачі сертифікатів для експорту необроблених лісоматеріалів. Наказ, однак, не стосується державних лісгоспів, які отримали передоплату за поставку необроблених лісоматеріалів ще до підписання розпорядження голови ОДА.

  В іншому своєму розпорядженні – "Про вдосконалення механізму продажу необробленої деревини на території Закарпатської області" – Геннадій Москаль пропонує Товарній біржі "Закарпатський лісовий ринок" допускати до участі в аукціоні з продажу необробленої деревини тільки тих субʼєктів господарської діяльності, які займаються переробкою деревини, що підтверджується дозволами на експлуатацію та застосування машин, механізмів, устаткування.

  Як зазначила прес-служба Закарпатської ОДА, 1 листопада цього року набуває чинності ухвалений Верховною Радою України закон про заборону на 10 років експорту необроблених лісоматеріалів. Проте доки закон не набрав чинності, в області почалося масове вирубування лісу й вивезення його за кордон. "Для припинення вакханалії з лісовими ресурсами Закарпаття й було підписано відповідне розпорядження голови ОДА", - наголосили в Закарпатській ОДА.

  Нагадаємо, 7 серпня 2015 року в прямому ефірі "5 каналу" Геннадій Москаль заявив, що за 13 років на Закарпатті нічого не змінилося на краще.

  Попередній матеріал
  На Волині попрощалися із загиблим під Іловайськом бійцем
  Наступний матеріал
  Логотип Google змінився
  Теги:
  Loading...