Гонтарева 5.ua

Міжнародні резерви НБУ перевищили $13 млрд - Гонтарєва

  Національний банк України констатує збереження стабільності на валютному ринку і очікує припливу валюти на нього, що дозволяє йому нарощувати міжнародні резерви, розмір яких вже перевищив $13 млрд.

  Про це повідомила глава Нацбанку Валерія Гонтарєва сьогодні, 24 вересня, на прес-конференції в НБУ, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Зараз наші міжнародні резерви перевищують $13 млрд", - сказала вона. Гонтарєва нагадала, що з 17 вересня Нацбанк проводить щоденні аукціони з купівлі валюти, на яких вже придбав майже $80 млн.

  Крім того, збільшенню резервів сприяло здійснення операції своп з центробанком Швеції на $500 млн і отримання $500 млн другої програмної позики на політику розвитку фінансового сектора від Світового банку.

  Гонтарєва підкреслила, що з 22 вересня в Києві працює місія Міжнародного валютного фонду для другого перегляду програми розширеного фінансування EFF, за підсумками якої Україна розраховує отримати третій транш кредиту і збільшити резерви до $15 млрд, що виводить на необхідний рівень забезпечення трьох місяців імпорту. Вона також зазначила, що НБУ розраховує на отримання іншої міжнародної допомоги і зберігає можливість збільшення резервів до $18 млрд до кінця цього року.

  Нагадаємо, на початку вересня обсяг золотовалютних резервів України повернувся до рівня жовтня минулого року - $12,6 млрд.

  Попередній матеріал
  Меркель не зустрінеться з Путіним на Генеральній асамблеї ООН
  Наступний матеріал
  Після обшуків у IT-компаніях учасники ринку зустрілись з Абромавичусом
  Теги:
  Loading...