Мінрегіон хоче відновити кредити на житло для молоді та людей похилого віку

  Українцям мають повернути держпрограми з пільгового кредитування житла - такий крок Мінрегіону дасть змогу вивести український ринок нерухомості зі стану стагнації, яка на сьогоднішній день по країні складає близько 30%.

  Заступник глави Мінрегіону Абрамовський Роман заявив, що відомство планує відновити державні програми пільгового житлового кредитування, а найперше програму молодіжного кредитування та програму "Доступне житло" (кредити для молодих сімейних пар, студентів, одинаків та людей літнього віку - Ред.), повідомляє УНІАН.

  Таким чином у міністерстві планують вивести ринок нерухомості зі стану стагнації, яка на сьогоднішній день по країні складає близько 30%. "Зараз ми пропонуємо Верховній Раді прийняти зміни до законодавства та встановити процентну ставку за програмою молодіжного кредитування на рівні 10%... а також хочемо відновити фінансування програми "Доступне житло 70/30", - наголосив Абрамовський.

  За словами заступник глави Мінрегіону, розмір фінансування даних програм з державного бюджету очікується на рівні 2 млрд грн, по 1 млрд грн на кожну програму. "Ми розуміємо, що якщо ми профінансуємо 2 млрд грн на ці програми, то як мінімум стільки ж зможуть профінансувати місцеві бюджети, і це буде вже 4 млрд грн інвестицій в будівельну галузь", - повідомив він.

  За інформацією видання, у лютому поточного року голова комітету ВР з питань сім'ї, молодіжної політики і спорту Артур Палатний зазначив, що з січня 2014 року програма пільгового житлового кредитування молоді, яка діяла з 1998 року, фактично перестала працювати через відсутність фінансування з держбюджету. Так, поряд з економічною кризою і ситуацією на сході, неможливість вирішення житлового питання серед молоді змушує її покидати країну і їхати закордон.

  Як повідомляв 5.ua, у Києві зростає попит на житло на вторинному ринку.

  Попередній матеріал
  Понад 3 тис. осіб оголошено підозру в сепаратизмі - Матіос
  Наступний матеріал
  Зниклими безвісти у зоні АТО залишаються понад 800 осіб - Геращенко