Яресько обіцяє, що бюджет на 2015 рік приймуть до 1 січня profspilka.kiev.ua

Міністерство фінансів уклало з Кіпром угоду, яка має збільшити надходження до бюджету України

  Міністерство фінансів України домовилося з Республікою Кіпр про підвищення ставок оподаткування окремих видів пасивних доходів.

  Як повідомляє прес-служба відомства, відповідне рішення стало результатом другого раунду переговорів між заступником міністра фінансів України Оленою Макеєвою та представниками уряду Кіпру 2 липня 2015 року й зафіксовано у відповідному протоколі. Таким чином, Мінфін домовився з урядом Кіпру про підписання нової Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, що відповідає рекомендаціям Організації економічного співробітництва і розвитку.

  Згідно з домовленостями, від оподаткування в Україні звільнятимуться лише ті доходи, які отримані резидентом Кіпру в результаті відчуження акцій та інших корпоративних прав, більше ніж 50% вартості яких прямо або опосередковано пов'язані з нерухомим майном, розташованим на території України. Мінфін при цьому уточнює, що наразі єдиною вимогою для звільнення від оподаткування доходів у результаті відчуження майна резидентів Кіпру є розташування цього майна на території України.

  Крім того, щоб отримати право застосування 5% податку при виплаті дивідендів, платнику податків необхідно буде і володіти 20% часткою компанії та інвестувати в її статутний капітал не менше ніж EUR100 тис., тоді як нині достатньо виконати лише одну з цих умов.

  Сторони також домовилися про підвищення ставки податку при виплаті відсотків до 5% із 2%. У разі підписання тексту нової конвенції та її ратифікації парламентами України та Республіки Кіпр нові умови оподаткування пасивних доходів набудуть чинності не раніше за 1 січня 2019 року.

  Нагадаємо, у червні Міністерство фінансів України розробило законопроект, ухвалення якого дозволить посилити контроль з боку держави за сплатою податку на доходи фізичними особами зі значними прибутками. За даними Державної фіскальної служби України, в рамках деклараційної кампанії, що розпочалася 1 січня і тривала до 1 травня, 683 громадянина задекларували доходи понад 1 млн грн, а загальний обсяг задекларованих доходів становив 13,8 млрд грн. При цьому кількість мільйонерів скоротилася порівняно з попереднім роком на 3%.

  Попередній матеріал
  Європейський суд визнав Італію винною у порушенні прав одностатевих пар
  Наступний матеріал
  Російський суд почне розглядати справу Савченко 30 липня