автомобілі
автомобілі wikimedia.org

Мінфін: Податком 25 тис. грн на рік планується обкласти власників автомобілів класу "люкс"

  Міністерство фінансів України сформує перелік з 10-15 марок автомобілів класу "люкс", власники яких платитимуть податок у розмірі 25 тисяч грн на рік, тоді як власники інших марок автомобілів, які експлуатуються менше 5 років, платитимуть 800 грн податку щороку.

  Як передає УНІАН, про це заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва на брифінгу. Вона нагадала, що власники автомобілів з об`ємом двигуна понад 3 літри повинні сплатити до держбюджету податок у сумі 25 тис. грн, і після запровадження цього податку в Мінфін надійшло багато скарг громадян, які купили автомобіль три роки тому у кредит і не мають коштів на сплату податку, тоді як власники дорожчих автомобілів не повинні платити податок при обсязі двигуна менше 3 літрів.

  "Ми хочемо запропонувати нову модель, щоб податком 25 тисяч обкладалися виключно автомобілі класу "люкс". Це Maserati, Lamborghini, Bentley і так далі. Це має бути чіткий перелік автомобілів, які належать до класу "люкс". Це буде 10-15 марок автомобілів, власники яких сплачуватимуть податок", - сказала Макеєва.

  Заступник міністра пояснила, що такий перелік автомобілів застосовується в європейських країнах, і нині Мінфін вивчає, які автомобілі повинні до нього потрапити.

  "Інші власники автомобілів також повинні сплачувати цей податок, але ми розуміємо, що він має становити в рік менше тисячі гривень. Приміром, 800 гривень для всіх власників автомобілів до 5 років", - відзначила вона.

  Макеєва запевнила, що після дискусії власники автомобілів погодилися платити 800 гривень, якщо бачитимуть, що дороги справді ремонтуються. "Для них сплатити 800 гривень протягом року – це невеликі гроші. А для бюджету це великі гроші, які можна витратити на будівництво доріг та інфраструктури", - наголосила заступник міністра фінансів.

  Нагадаємо, Мінфін має намір у вересні подати до Верховної Ради проект змін до Податкового кодексу, які повинні запрацювати вже в 2016 році. За попередніми оцінками Мінфіну, навіть без змін податкових правил і ставок потрібно виправляти понад 50% тексту Податкового кодексу, у зв`язку з чим доцільно прийняти його в новій редакції.

  17 серпня, Мінфін представив проект податкової реформи, в якому було запропоновано ряд новацій, які викликали значний резонанс у суспільстві. У тому числі пропонується поширити транспортний податок на автомобілі та мотоцикли з терміном експлуатації не більше п'яти років, тоді як нині такий податок стягується тільки з автомобілів з об'ємом двигуна більш як 3 літри в розмірі 25 тис. грн на рік.

  Попередній матеріал
  В Україні буде створено реєстр арештованого майна – Центр протидії корупції
  Наступний матеріал
  До спецфонду України з 1,5 млрд грн корупційних коштів повернули менше 8 тис. грн – Каленюк
  Теги:
  Loading...