zn.ua

Мінфін і НБУ визнали неплатоспроможним державний "Родовід банк"

  "Родовід банк" було капіталізовано державою у 2009-2011 роках, а з 2011 року банк працював у статусі санаційного

  Національний банк України та Міністерство фінансів вирішили відмовитись від використання ПАТ "Родовід банк", який з 2011 року виконував функцію санаційного банку. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку.

  Згідно з постановою НБУ №107, "Родовід банк" визнано неплатоспроможним та передано до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. "Передбачалось, що завданням діяльності санаційного банку буде проведення протягом 5 років ефективної роботи з активами банків державного сектору та повернення державних коштів, вкладених у капіталізацію банку", - йдеться в повідомленні.

  "Проте поставлене завдання не було досягнуте з таких причин: по-перше, на законодавчому рівні так і не було створено механізмів передачі та реалізації проблемних активів банків держсектору, що є необхідним для ефективної роботи санаційного банку; по-друге, в якості санаційного банку "Родовід банк" показав низьку результативність роботи з власними активами", - заявили в НБУ.

  Також наголошується, що протягом діяльності банку як санаційного його доходи покривали лише витрати, держава не мала жодних дивідендів від діяльності банку.

  "Враховуючи збиткову діяльність та низьку ефективність роботи з проблемними активами (92% від загальних активів банку) та існуючу проблемну заборгованість банку перед кредиторами, перш за все Національним банком, в подальшому "Родовід банк" потребував би фінансової підтримки з боку держави", - наголосили у прес-службі.

  За інформацією регулятора, "Родовід банк" (Київ) працює на ринку України з 1990 року та входить до групи великих банків. У 2009 році банк був докапіталізований за участю держави на 12,3 млрд грн, в результаті Мінфін став власником 99,9907% акцій банку. Уряд прийняв рішення створити на базі "Родовід банку" санаційний банк у 2011 році для проведення роботи з активами державних і рекапіталізованих за участю держави банків.

  Як повідомляв 5.ua, Нацбанк скоротив кількість системно важливих банків.

  Попередній матеріал
  Під АП вимагають ветувати закон про електронне декларування
  Наступний матеріал
  СБУ затримала інформаторку російських спецслужб
  Теги:
  Loading...

  В Україні ліквідують ще два банки

  НБУ посилює вимоги до резервів банків – Гонтарєва

  Поки програми МВФ під питанням, все буде тільки погіршуватися, але це рятівний ультиматум - банкір

  На рахунках дочірніх установ російських банків зараз 50 млрд грн, які належать українцям - Гонтарева

  Голова представництва Світового банку в Україні оприлюднив прогноз зростання економіки України цього року

  5 канал - трансляція наживо