Фото joinfo.ua

Медведєв знову закликає Україну купувати російський газ - обіцяє знижки

  Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив про готовність своєї країни постачати газ в Україну.

  Про це він сказав 8 вересня в білоруському Гродно на засіданні Євразійської міжурядової ради, повідомляє "Радіо Свобода".

  При цьому, Медведєв обіцяє, що умови будуть не гіршими, ніж "та ціна, яка застосовується у співставних країнах-споживачах, тобто в країнах Євросоюзу, які за територіальною віддаленістю близькі до України".

  Прем'єр-міністр Росії також твердить, що "газ, який вони (Україна - Ред.) отримують реверсом з європейських країн, обходиться споживачам на 20-30 доларів дорожче, ніж російська ціна". За даними Медведєва, в третьому кварталі ціна газу з Європи для України становить 270-280 доларів.

  Компанія "Нафтогаз" 8 вересня оприлюднила у Twitter повідомлення про те, як за рік змінилися джерела імпорту газу. Так, протягом восьми місяців 2015 року понад дві третини імпортованого газу (68%) Україна отримала з Європи від різних постачальників, решта "блакитного палива" прийшла з Росії. "Нафтогаз" порівнює ці дані з аналогічним періодом 2014 року, коли з Росії Україна отримала 93% газу. Загалом же Україна станом на 8 вересня накопичила в підземних сховищах 14,8 мільярда кубометрів газу.

  Як повідомляв 5.ua, 4 вересня 2015 року міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Росія буде готова надати Україні знижку на газ. Зокрема, того газу, що закуповується на IV квартал, при цьому ціна буде нижча, ніж для III кв. і встановиться на рівні цін для суміжних з Україною країн, зокрема, з Польщею.

  Попередній матеріал
  ДТП у Луганську: автомобіль ОБСЄ зіткнувся з тролейбусом
  Наступний матеріал
  У Мінську почалися переговори з представниками бойовиків