потяг із України до Китаю 5.ua

Литва приєдналася до нового "Шовкового шляху"

  Підписаний попередній меморандум із литовськими партнерами щодо об'єднання нового "Шовкового шляху" з поїздом "Вікінг"

  Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

  "Це означає, що в рамках нашої співпраці з Європейським Союзом і реалізації Угоди про зону вільної торгівлі до цього "Шовкового шляху" буде підключена не тільки Україна, не тільки Грузія, Азербайджан, Казахстан і Китай, але і країни-члени Європейського Союзу", - підкреслив прем'єр Арсеній Яценюк у вівторок, 2 лютого, під час наради щодо прибуття експериментального потяга Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай у кінцеву точку маршруту.

  "Вікінг" з Клайпеди також буде мати можливість постачати свої товари аж безпосередньо до Китаю, обходячи Росію", - додав він.

  "Якби хтось два роки тому нам сказав про те, що ми будемо обходитися без російського газу, що ми не будемо більше залежати від Росії по енергоносіям так, як ми залежали протягом всієї історії незалежності України, що ми знайдемо шлях, як обійти російські торгівельні заборони і побудувати альтернативний транзитний шлях, мало би хто в це повірив. Але зараз це є реальністю", - додав Яценюк.

  Як повідомляв 5.ua, тестовий рейс нового контейнерного поїзда, запущений 15 січня 2016 року за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай (через Каспійське і Чорне моря), дістався до Китаю на 16-й день шляху - в ніч з 30 на 31 січня 2016 року.

  Попередній матеріал
  Меркель закликала Путіна припинити агресію на Сході України
  Наступний матеріал
  Бійцям АТО в Дебальцевому протистояло близько 20 тисяч бойовиків і військових РФ
  Loading...

  Перший контейнерний поїзд по новому "Шовковому шляху" прибув на кордон з Китаєм

  Яценюк показав карту "Шовкового шляху" в обхід Росії

  Україна увійшла у Зону вільної торгівлі з ЄС

  Росія призупинила договір про вільну торгівлю з Україною