finance.bigmir.net

Литовський суд підтвердив законність багатомільйонного штрафу для "Газпрому"

  Литовська рада з конкуренції оштрафувала російського монополіста, а той намагався оскаржити це рішення в суді.

  Сьогодні, 9 листопада, литовський суд постановив, що російський газовий концерн "Газпром" був законно покараний штрафом у розмірі 35,7 млн євро, передає Delfi. Російська компанія була покарана штрафом у червні унаслідок дворічного розслідування, пов'язаного з безуспішною спробою Lietuvos energijos gamyba (LEG) підписати угоду з "Газпромом" про обмін газу.

  У понеділок Вільнюський окружний адміністративний суд відхилив скаргу "Газпрому" на цей штраф. Рішення може бути оскаржене в суді вищої інстанції протягом 14 днів. Як зазначили в суді, умова придбання 34% акцій литовської компанії Lietuvos dujos від 2004 року передбачала зобов'язання для "Газпрому" не створювати перешкод для литовських споживачів при купівлі газу у інших постачальників. Тому відмова "Газпрому" вести переговори з LEG (раніше - Lietuvos energija) перешкодила виконанню цієї умови і створила ґрунт для збереження монопольного становища "Газпрому".

  "Газпром" намагався довести в суді, що умови придбання частини акцій Lietuvos dujos трактувались неналежним чином, розслідування і штраф були безпідставними. "Газпром" стверджує, що розслідування не було завершено у визначений строк, а обставини не були оцінені об'єктивно. Однак експерти СК встановили, що відмова "Газпрому" вести переговори з обміну газом з LEG в 2013-2015 роках створила перешкоди для придбання компанією дешевшого газу в іншого постачальника, а також порушила умови дозволу СК на придбання 34% акцій Leituvos dujos у 2004 році. Через суд "Газпром" також прагнув ознайомитися з документами розслідування, проте у вересні Головний адміністративний суд Литви відхилив заяву російського концерну.

  Нагадаємо, минулого місяця російський "Газпром" вилетів із першої десятки у рейтингу провідних енергетичних компаній світу за версією американської інформагенції Platts.

  Попередній матеріал
  Українки здобули бронзу на чемпіонаті Європи зі спортивної аеробіки
  Наступний матеріал
  Спецслужбовці заблокували контрабанду зброї з Росії