ru.tsn.ua

Київські квартири подешевшали на вторинному ринку через "переддефолтну паніку"

  Найближчим часом ситуація на ринку істотно не зміниться, і далі збережеться низький попит, ціни ж стабілізуються.

  Ціни у доларах на вторинну житлову нерухомість у Києві в усіх сегментах з липня по вересень 2015 року впали на 15%. Про це заявив президент Асоціації експертів з нерухомості України Сергій Злидень, повідомляє УНІАН.

  За словами експерта, зниження цін відбулося через паніку у зв'язку з побоюваннями щодо можливого технічного дефолту, який міг відбутися 23 серпня, якби влада не досягла домовленості з кредиторами про реструктуризацію боргу. "На вторинному ринку все заморозилося, оскільки традиційно падіння гривні завжди супроводжується зниженням ділової активності на ринку. Він або завмирає, або починає знижуватися", - наголосив Злидень.

  Натомість, первинний ринок залишився на колишньому рівні. Адже багато людей почали позбавлятися своїх гривневих заощаджень та інвестувати в первинне житло. Експерт спрогнозував, що найближчим часом ситуація на ринку істотно не зміниться – збережеться низький попит, а ціни стабілізуються. За умови загальної економічної стабілізації у країні до березня наступного року нерухомість може подорожчати. Як інформує агенція, середня ціна продажу 1-3-кімнатних квартир на вторинному ринку нерухомості Києва за 2014 рік знизилася на 36,66% - до 1204 доларів за квадратний метр.

  Нагадаємо, у серпні 2015 року Президент України Петро Порошенко в Одесі вручив прикордонникам ключі від квартир. Житло отримали 53 службовці Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України. 

  Попередній матеріал
  Місцеві вибори у Маріуполі мають відбутися 25 жовтня - Порошенко
  Наступний матеріал
  Свідченнями про "Яценюка в Чечні" викрадені українці передали звістку про себе – Будик