unian.ua

Курс гривні стабілізований, зокрема і завдяки поборенню спекуляції - Мінфін

Курс гривні стабілізований не тільки завдяки поповненню золотовалютних резервів за рахунок траншу МВФ а і завдяки стабілізації валютного ринку адміністративними важелями.

Про таке в ефірі безстрокового телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" повідомила міністр фінансів Наталія Яресько.

"П'ять мільярдів, цілий транш зараз лежить на резервах, незважаючи на те, що половину з нього ми можемо використовувати для державних, урядових потреб, щоб платити кредиторам. Тобто, відбулося подвоєння золото-валютних резервів. Зараз ситуація дійсно спокійна, тому що фундаментально курс представлений здебільшого нормальний. Ми змогли не тільки поповнити резерви, а і зупинити спекуляцію адміністративними важелями, які використовує і Нацбанк, і уряд", - заявила Яресько.

"Те що ми внесли і запровадили тимчасові імпортні тарифи - це зменшує тиск на валюту, це зменшує тиск на дефіцит платіжного балансу. Всі ці важелі, разом з наповненням золото-валютних резервів нам надають впевненість не тільки в монетарній, але і в банківській системі", - додала міністр.

Попередній матеріал
Літак турецької авіакомпанії перервав свій політ зі Стамбула в Лісабон через повідомлення про бомбу на борту
Наступний матеріал
Внаслідок бомбардування фабрики в Ємені загинуло щонайменше 35 людей