slovoidilo.ua

Кредитори згодні відтермінувати виплату боргів України на 10 років

  Закордонні кредитори України пропонують відтермінувати виплату боргів на 10 років і скоротити суму виплат на $500 млн.

  Частина кредиторів України, зокрема американська інвестиційна група Franklin Templeton та фонди BTG Pactual Europe, TCW Investment Management і T. Rowe Price Associates, запропонували Києву продовжити термін погашення боргу на десять років, а також зменшити процентні виплати за боргом загалом на $500 млн. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

  За даними агенції, таку пропозицію українській владі направили ще 9 травня, однак у Міністерстві фінансів України його відкинули, оскільки воно не включає списання номінальної вартості держоблігацій, на чому наполягає Київ.

  Голова українського Мінфіну Наталія Яресько 21 травня заявила, що кредиторам необхідно змиритися з втратою приблизно $20 млрд боргу, вказує Bloomberg. Однак кредитори називають таку вимогу політичною. Аналітики відзначають, що якщо Київ не стане вимагати списати частину наявної заборгованості, це дозволить Україні в поточному році знову вийти на ринок облігацій.

  Нагадаємо, напередодні Президент підписав закон про мораторій на виплати зовнішніх боргів - попри погрози РФ подати на Україну до суду у випадку підписання такого документу.

  Попередній матеріал
  У Брюсселі вшанували пам‘ять жертв Ейзельської трагедії
  Наступний матеріал
  УЗ відновлює залізничне сполучення з Маріуполем

  Порошенко підписав закон про мораторій на виплати зовнішніх боргів

  Держборг України перевалив за 1,5 трлн грн

  Законопроект про валютні кредити відправлений на третє читання, щоб його не провалили - Гройсман

  Україна і США уклали угоду про надання Києву $1 млрд кредитних гарантій