bigmir.net

Коливання ринкових цін на газ не позначаться на вартості газу для українців - Коболєв

Зменшення ціни на російський газ не позначиться на вартості блакитного палива для населення, адже вона не прив'язана до ринкових цін. Але навіть після останнього підвищення цін газ для населення значно дешевший ніж той, що Україна імпортує.

Про таке в інтерв'ю "5 каналу" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Наразі ціни продажу газу населенню не прив'язанні до ринкових цін, хоча ми давно пропонуємо це зробити. І оскільки вони не були прив'язані, то тепер, коли ринкова ціна знижується до певного моменту це не буде впливати на ціну газу для населення, яка була збільшена з першого квітня. І все одно, якщо подивитись на середньозважену ціну після збільшення, все одно вона нижча ніж та ціна, за якою Україна зараз імпортує газ", - заявив він.

Окрім того, голова "Нафтогазу" зазначив, що собівартість газу українського видобутку не дуже відрізняється від ціни імпортного газу.

"В бізнесі видобутку газу є велика кількість витрат, які були понесені до початку самого видобутку, їх також потрібно виконувати, треба враховувати вартість капіталу. Є велика кількість компонентів, і якщо їх правильно розрахувати, то собівартість видобутку українського газу не буде сильно відрізнятись від тієї імпортованої ціни, яку наразі платить Україна", - зазначив Коболєв.

Попередній матеріал
Під час обшуків керівництва столичного ДАІ вилучили три млн грн, чималу суму валютою і коштовності
Наступний матеріал
Глава "Нафтогазу" заявляє про негативний прогноз видобутку українського газу

Зниження ціни російського газу для України є результатом політики диверсифікованості поставок – Коболєв

Відсьогодні ціни на житлово-комунальні послуги зросли в рази

Демчишин розраховує, що ціна на російський газ буде нижча за $250

В Україні продовжує дешевшати бензин, ціни на АЗК впали ще на 50 коп.