Газова труба 5.ua

Казахстан не може постачати газ в Україну без домовленостей з РФ

  Казахстан не може постачати газ в Україну без домовленостей з Росією.

  Про це повідомив віце-міністр енергетики Казахстану Магзум Мірзагалієв на брифінгу в понеділок в Астані, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Що стосується постачань газу в Україну, потрібно розуміти, що для постачання газу в Україну, насамперед, необхідно домовитися з Росією. На сьогодні в нас таких домовленостей немає. Ми продаємо сьогодні газ на кордоні з РФ, нас сьогодні це задовольняє", - сказав віце-міністр.

  Він нагадав, що до 2025 року у рамках ЄАЕС буде створений єдиний ринок газу.

  "Хочу зазначити, що в рамках функціонування ЄАЕС ми досягли домовленості, що до 2025 року буде створений єдиний ринок по газу. Відповідно, у Казахстану, так само, як і в інших наших партнерів у цьому союзі, з'являється можливість торгувати газом усередині цього союзу. Тобто ми зможемо безперешкодно постачати газ, наприклад, у Білорусь, у якісь регіони Росії, у Вірменію тощо. З урахуванням того, що і ми свій ринок відкриватимемо", - сказав він.

  Нагадаємо, у жовтні Президенти України і Казахстану Петро Порошенко та Нурсултан Назарбаєв наголосили, що значна активізація торговельно-економічного співробітництва є одним із головних завдань двосторонніх відносин.

  Попередній матеріал
  Петиція до Київради про демонтаж зовнішньої реклами в центрі столиці набрала понад 10 тис. голосів
  Наступний матеріал
  "BBC Україна" назвала короткі списки "Книги року - 2015"
  Loading...