Нові монети
Нові монети 5 канал

В Україні почала діяти монета номіналом 10 гривень – фото, відео

Читайте по-русски
Введення в обіг нових обігових монет завершує процес оптимізації й оновлення банкнотно-монетного ряду гривні

Національний банк України з 3 червня введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

"Це частина комплексного рішення з оптимізації й оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, яке триває з 2014 року і має за мету забезпечити в Україні надійні та захищені від підробок банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес", – сказано в повідомленні Нацбанку.

У банку додають, що завдяки комплексним змінам номінальний ряд гривні скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів.

"Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень). Таке співвідношення є не тільки зручним для здійснення розрахунків та задовольняє потреби української економіки в готівкових грошах, а й відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великої Британії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії й т.д.)", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і старими банкнотами цього номіналу. Поступово – унаслідок природного зносу – 10-гривневі банкноти будуть замінюватися монетами.

Українські монети гривні
/
Українські монети гривні
Українські монети гривні
/
Українські монети гривні
Українські монети гривні
/
Українські монети гривні

Нагадуємо, 28 квітня набув чинності новий закон про фінансовий моніторинг, який вводить необхідність ідентифікації тих, хто поповнює банківську карту через термінал на суму понад 5 тисяч грн.

Попередній матеріал
Окупанти вкотре прикрилися цивільними і гатили зі 152-мм артилерії – український військовий поранений
Наступний матеріал
Убивство 3-річного сина депутата: Соболєв вимагає змінити слідчих та контролю від Венедіктової
Loading...

Монету номіналом 10 гривень запустять в обіг із 3 червня – НБУ

Сьогодні вводять в обіг нові банкноти та монети

У Нацбанку повідомили, коли в обігу з'являться монети по 5 та 10 грн