Ірландія хоче вилучити з обігу монети в 1 і 2 євроценти

  Ірландія зібралася вилучити з обороту непотрібні монети тому, що витрати на її випуск перевищують їх цінність на ринку. У той час, як європейці носять у своїх кишенях 53 млрд монет номіналом в 1 і 2 євроценти, Ірландія збирається позбутися таких монет.

  Про це пише finance.ua.

  Питання про те, чи мають якусь корисність монети в 1 і 2 євроценти, задають собі найвищі інстанції вже протягом декількох років. Європейська комісія в травні 2013 року підтверджувала, що випуск монет в 1 і 2 євроценти очевидно збитковий для єврозони. Було підраховано, що загальна втрата коштів з 2002 року склала 1,4 млрд євро. Ще в тому році було підраховано, що на випуск монети в 1 євроцент витрачається 1,65, а на монету в 2 євроценти – 1,94.

  Данія, Швеція, Нідерланди і Бельгія вже зробили крок до системи, яку хоче впровадити Ірландія. У цих країнах за домовленістю з торговцями, оскільки просте скасування монети незаконне і вимагає спільного європейського рішення, дрібні монети потроху вийшли з обігу. Не змінюючи цінників, продавці практикують округлення вартості товарів до 5 євроцентів після коми.

  Попередній матеріал
  На сцені одного з найбільших мистецьких фестивалів замість рок-гурту з'явився Далай-лама
  Наступний матеріал
  У Луцьку встановили національний рекорд