www.gazeta.lviv.ua

Іран відправив перший танкер з нафтою до Європи

  Іран відновлює експорт нафти до Європи

  Про це повідомляє видання ZN.UA з посиланням на The Wall Street Journal.

  Першою західною компанією, яка почала завантаження іранської нафти, став швейцарський сировинний трейдер Glencore. Танкер, орендований Glencore AG, завантажив 80 тис. тонн нафти на терміналі в Перській затоці ввечері в п'ятницю, йдеться в повідомленні.

  У цілому Іран планує продавати в Європу 300 тис. барелів нафти на день. Наприклад, з 16 лютого французька компанія Total почне імпортувати 160 тис. барелів нафти на день. У подальшому Іран спробує збільшити експорт нафти до 500 тис. барелів на день протягом наступних кількох місяців, причому більша частина буде призначена для покупців з Азії.

  Зазначається, що Іран відмовляється торгувати нафтою за долари, плануючи виставляти рахунки за поставлену нафту в євро, а також витребувати у цій валюті заморожені в рамках санкцій мільярдні активи. Поки що багато судновласників неохоче погоджуються транспортувати іранську нафту, оскільки американські санкції досі забороняють транзакції у доларах з іранськими організаціями.

  Як повідомляв 5.ua, Іран продаватиме нафту в Європу зі знижкою у $6,5. Експерти Citigroup вважають, що нафта з Ірану після зняття санкцій може витіснити конкурентів з Європи.

  Попередній матеріал
  Нардеп Фірсов виходить з фракції БПП
  Наступний матеріал
  У Генштабі вивчають інформацію про приведення у бойову готовність військ РФ біля українських кордонів
  Теги:
  Loading...

  Через санкції і падіння цін на нафту Росія втратить понад півтрильйона доларів – експерти

  Іран хоче продавати нафту Росії

  Перший за 40 років танкер із американською нафтою прибув до Європи