Газова труба 5.ua

Іран готовий експортувати газ до Європи

  Якщо тенденція падіння цін на нафту продовжиться, то експорт газу в Європу стане економічно вигідним для Ірану. Його запаси природного газу є одними з найбільших у світі.

  Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на агентство Shana. Тегеран готовий прокласти трубопровід до Європи, заявив директор з міжнародних зв'язків іранської Національної газової компанії (National Iranian Gas Company (NIGC) Азізола Рамезані.

  "Країни регіону - головний пріоритет експорту газу для Ірану. Китай та Індія також можуть стати напрямками для експорту іранського газу", - наголосив Рамезані.

  Він зазначив, що країна володіє найбільшими у світі запасами природного газу, але все ще займає незначну частину в глобальному газовому експорті.

  "Ми зобов'язані збільшити нашу частку, використовуючи сучасні технології. Хоч запаси газу становлять 34 трлн кубічних футів, виробнича потужність країни становить 200 млрд кубометрів на рік", - повідомив він.

  Рамезані порівняв ці показники з іншими потужними експортерами: видобуток газу Росії (33,2 трлн кубічних футів) і США (10 трлн кубічних футів) складають 800 млрд кубометрів на рік.

  Крім того, він заявив, що Іран може вийти на європейський ринок, проклавши трубопровід, за прикладом Росії, яка експортує газ в Європу трубопроводом 3 тис. км завдовжки.

  Нагадаємо, уряд Болгарії і Європейська комісія домовилися про створення спільної робочої групи, яка розробить концепцію і фінансовий план будівництва газового хабу "Балкани".

  Попередній матеріал
  Бойовики обстріляли українські позиції з гранатометів та кулеметів, бійці відкрили вогонь у відповідь – штаб АТО
  Наступний матеріал
  У США відбулась церемонія вручення "Золотого глобуса"