Греція 5.ua

Греція отримала від Росії козир для переговорів з лідерами ЄС

  Євросоюз балансує на межі першого великого розлучення: Греція через економічні негаразди може відмовитися від євро.

  Це може стати першим прецедентом в історії єдиної валюти ЄС. Фінансисти не можуть передбачити наслідків цього кроку, тому намагаютья вмовити Афіни. Там відмовляються від компромісів із Брюсселем і шукають підтримки в Москві.

  Останні п'ять років міжнародні кредитори підтримували Афіни в обмін на заходи суворої економії. Наближається час розплати - 30 червня Греція має віддати МВФ 1,6 мільярда євро. Якщо не знайде грошей, доведеться оголошувати дефолт, а потім і відмовлятися від єдиної валюти. Прихильників такого кроку більшає і в Греції, і за її межами. Але країни ЄС поки що проти. "Ми зробимо усе можливе, щоб втримати Грецію в єврозоні", - стверджує Штефан Зайберт, речник уряду Німеччини.

  Останньою спробою втримати Афіни називали четвергову зустріч фінансистів у Люксембурзі. Однак і вона провалилася. Вирішальний день перенесли на понеділок. Спочатку нараду вестиме Центробанк, потім знову зустрінуться міністри фінансів єврозони. А ввечері терміново зберуться лідери Євросоюзу.

  "Від вчорашньої зустрічі Єврогрупи до зустрічі в понеділок ще є час, щоби підготувати переговори, підготувати компроміс", - сподівається президент Франції Франсуа Олланд. "Це не має статися, але все ж можливо. Греція може вийти з зони євро і ми повинні бути до цього готові. Навіть Польща. Ми, хоча і не користуємося євро, але є членами ЄС", - заявила Ева Копач, прем’єр-міністр Польщі.

  Компроміс по-європейськи - це чергова позика, щоби греки змогли розплатитися з попередніми боргами. Однак для Греції це означатиме скорочення видатків. А такого уряд Греції не хоче не робити. Тому прем'єр і напосівся - жодних поступок Євросоюзу. І поїхав шукати підтримки до Росії.

  "Ми - посередині великого шторму. Але греки - морська нація, і добре знають, як долати шторми і знаходити нові безпечні гавані. Багато хто цікавиться, чому я сьогодні тут, а не в Брюсселі. А тому, що нація, яка прагне успіху, повинна мати багатовекторну політику", - заявив Алексис Ципрас, прем’єр-міністр Греції.

  У Петербурзі грошей на погашення позики Ціпрасу не дали. Але вручили козир для переговорів з ЄС - угоду про продовження газогону "Турецький потік" територією Греції.

  На батьківщині ж прем’єра в очікуванні "судного понеділка" люди штурмують банки. Адже наступного тижня фінустанови можуть і не відчинитися - застерегли в Центробанку. Від початку тижня греки вже зняли з депозитів понад три мільярди євро. Цих грошей вистачило б на погашення двох позик МВФ.

  Ксенія Новікова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Росії в нинішньому режимі вистачить ненадовго, можливо, на кілька років – Портніков
  Наступний матеріал
  Саакашвілі поїхав до США представляти інвестиційні можливості Одещини
  Теги:
  Loading...