Греція отримала нового міністра фінансів

  Новим міністром фінансів Греції став колишній заступник голови відомства - Евклідіс Цокалотос.

  Його попередник - Яніс ВаруфАкіс пішов з посади одразу після гучного референдуму, на якому більшість громадян сказала "ні" вимогам міжнародних кредиторів. Зазначив, що до такого рішення його спонукав Брюссель. На своїй сторінці у Twitter написав, що йому натякнули: за столом майбутніх переговорів із Єврогрупою Варуфакіса бачити не хочуть. Крім того, колишній міністр заявив, що прем’єр Алексіс Ципрас вважає таку відставку кроком назустріч кредиторам. Варуфакіс часто виступав із різкою критикою Єврогрупи та її вимог щодо Афін.

  Грецький борг та результати референдуму Брюссель обговорить вже 7 липня. Президент Європейської ради Дональд Туск оголосив про екстрений саміт Євросоюзу щодо ситуації в Греції. У Єврогрупі тим часом стримано реагують на грецький референдум - обіцяють, що докладуть зусиль аби залишити Грецію в Єврозоні, хоча результати референдуму цьому не сприятимуть.

  "Ми, звичайно, визнаємо результати референдуму, але вони не наближають нас до розв'язання проблеми. Завтра на саміті у Брюсселі ми розглянемо усі варіанти порятунку Афін, однак цей процес буде досить складним. Греція повинна вжити суворих заходів, інакше економіка не працюватиме. Якщо уряд і народ відкинуть заходи економії, то потраплять у дуже складну ситуацію", - заявив Єрун Дейсселблум президент Єврогрупи - зібрання міністрів фінансів країн-членів ЄС.

  "Європейська комісія взяла до відома результати референдуму у Греції. Ми поважаємо демократичний вибір грецького народу. Такий результат, на жаль, збільшує розрив між Грецією та іншими країнами єврозони. Простого виходу із цієї кризи немає, занадто багато часу і занадто багато можливостей уже були втрачені. Комісія готова продовжувати роботу з Афінами. Але, очевидно, Єврокомісія не може вести переговори про нову програму допомоги без мандата від Єврогрупи", - заявив європейський комісар з питань євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс.

  Попередній матеріал
  У МВС пояснили, чому нова патрульна поліція постійно їздить з мигалками
  Наступний матеріал
  Ека Згуладзе спростувала інформацію про втрачену зброю і розбиті авто