Греція може отримати "кредити надзвичайного стану" – Шульц

  Він пообіцяв, що Брюссель не залишить людей напризволяще, навіть якщо греки на референдумі проголосують проти вимог реформ з боку міжнародних кредиторів.

  Голова Європарламенту Мартін Шульц заявив про можливість надання Греції "кредитів надзвичайного стану" для підтримки державного забезпечення, передає Deutsche Welle. "Можливо, нам доведеться надати Греції кредити надзвичайного стану для покриття тимчасових потреб, щоб було підтримане державне забезпечення та нужденні люди отримали гроші", – заявив він в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag, яка має вийти друком 5 липня.

  При цьому Шульц наголосив, що особливо складною буде ситуація, якщо греки на референдумі проголосують проти вимог реформ з боку міжнародних кредиторів, однак пообіцяв, що Брюссель не залишить людей напризволяще.

  "Без нових коштів не зможуть бути виплачені зарплати, система охорони здоров'я більше не функціонуватиме, енергопостачання та громадський транспорт перестануть працювати", – наголосив політик.

  "Уряд має коштів, можливо, ще на один тиждень, але точно не на значно довше", – заявив в коментарі Welt am Sonntag один з експертів, який працює на міжнародних донорів.

  Нагадаємо, сьогодні у Греції день тиші напередодні референдуму. 5 липня в країні відбудеться референдум, на якому громадяни мають відповісти лише на одне запитання: чи зголошуватися на план Європейської комісії, Центробанку та Міжнародного валютного фонду. План передбачає ухвалення програми реформ і виплати боргу.

  Попередній матеріал
  Глава МЗС Латвії: Ситуація з Кримом – "заморожений російсько-український конфлікт"
  Наступний матеріал
  У Тунісі оголошено надзвичайний стан