argus.ru

ГПУ звернулась до суду про визнання незаконними приватизації "Дніпроенерго", "Закарпаттяобленерго" та "Донбасенерго"

  Генеральна прокуратура України 3 квітня звернулась до суду про визнання незаконним відчуження державних пакетів акцій ПАТ "Дніпроенерго" і ПАТ "Закарпаттяобленерго". Також судом розглядається аналогічний позов прокуратури стосовно ПАТ "Донбасенерго".

  Про це повідомляє прес-служба відомства.

  У заяві йдеться про те, умови приватизації, визначені в оскаржуваних актах Уряду та Фонду державного майна України, сформульовані таким чином, щоб штучно створити передумови для придбання належних державних акцій наперед визначеними суб’єктами, що значно звужує коло потенційних покупців.

  Так, фактична відсутність торгів та конкуренції при визначенні ціни призвела до порушення Державної програми приватизації, якою визначено один з основних принципів приватизації — досягнення максимального економічного ефекту від продажу об'єкта.

  "Через відсутність конкуренції державний пакет акцій ПАТ "Дніпроенерго" продано за ціною, яка лише на 0,48 % вища від стартової, а ПАТ "Закарпаттяобленерго" – на 4,2 %. У такий спосіб відчужено корпоративні права на суму понад 2 млрд. грн. Для порівняння: нещодавня приватизація 25 % державного пакета акцій цього ж ПАТ "Закарпаттяобленерго" відбулася за ціною, яка у 3,9 разів вища від початкової" – зазначають в ГПУ.

  Таким чином, у відомстві вважають, що доведення незаконності відчуження державних пакетів акцій дозволить повторно продати їх за прозорими умовами і отримати значно більші надходження.

   

  Попередній матеріал
  У Росії на меблевій фабриці знайшли посіви коноплі
  Наступний матеріал
  Друга Світова забрала десятки мільйонів життів, в усьому світі це трагедія, і лише в СРСР це було свято – експерт

  "Укрнафта", "Укртатнафта" та "Укртранснафта" отримають іноземний менеджмент - Яценюк

  Питання повернення контролю держави над "Укрнафтою" вимагає політичної волі найвищого керівництва - депутат

  Уряд узгодив завдання "Нафтогазу" для зборів акціонерів "Укрнафти"

  "Нафтогаз" звинувачує "Укрнафту" у блокуванні аукціону з продажу енергоносіїв