Голова Єврогрупи: Ципрас звернувся до греків із неправильною пропозицією

  Греції не місце у Єврозоні, якщо населення скаже "ні" на референдумі, заявив голова Єврогрупи Йерун Дейсселблум.

  Це попередження прозвучало після того, як прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив, що "ні" на референдумі допоможе Греції досягти кращих умов на перемовинах з кредиторами. Ципрас також завірив греків, що з єврозони країна не вийде.

  "Якщо люди скажуть "ні" на референдумі, про подальшу фінансову програму не може й бути мови. До того ж постане питання, чи є взагалі місце для Греції у Єврозоні", - стверджує Дейсселблум.

  "Уряд Греції відкидає все, вважаючи, що коли ви проголосуєте "ні", ви отримаєте кращі або м’якші умови, або більш "дружній" пакет пропозицій. Ця пропозиція неправильна", - заявив голова Єврогрупи - групи міністрів фінансів Єврозони, слова якого наводить BBC Україна.

  За словами Дейсселблума, міністра фінансів Нідерландів, у разі, якщо греки на референдумі відхилять умови кредитування, сторонам буде складно подолати "фундаментальні різночитання". Він додав, що такий результат референдуму поставить Грецію та ЄС в дуже складну ситуацію.

  Цієї неділі, 5 липня, греки мають вирішити - чи брати новий кредит у МВФ, щоби розплатитися зі старими боргами. Ципрас переклав прийняття цього важкого рішення на плечі народу. Сам він не спромігся домовитися з Євросоюзом та іншими кредиторами, адже реформи, які ідуть з ними в комплекті, коштували б йому підтримки електорату. В ЄС кажуть - коли Афіни зірвали переговори, торгувалися вже за останні 60 мільйонів. Тепер країна фактично у стані дефолту. Банки зачинені.

  Попередній матеріал
  Члени профспілок пригрозили загальнодержавним страйком у разі неприйняття ВР соціальних законів
  Наступний матеріал
  Тандіт: Обидва звільнених з полону військовослужбовця мають поранення