Голова МВФ: Афіни не можуть самостійно налагодити свою фінансову систему

  Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала Європу суттєво полегшити боргові зобов'язання Греції.

  Як повідомляє ВВС Україна, Лагард привітала угоду Єврогрупи, яка включає міністрів фінансів країн ЄС, щодо програми надання допомоги Греції. Голова МВФ додала, що Афіни не можуть самостійно налагодити свою фінансову систему.

  Єврогрупа увечері 14 серпня домовилася щодо програми надання допомоги Греції. У той же день за новий пакет допомоги проголосував парламент в Афінах.

  "Ми досягли позитивного результату й усунули останні розбіжності", - повідомив голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум. За його словами, загальний обсяг допомоги Греції складе 86 млрд євро, які будуть виплачуватися протягом трьох років. У свою чергу Греція повинна підняти податки та скоротити видатки. Ця цифра враховує 25 млрд євро, які підуть на рекапіталізацію банків. Угоду досягнуто після шести годин переговорів міністрів фінансів країн ЄС в Брюсселі. Міністри фінансів обговорюватимуть можливість списання деякої частки боргу Греції на початку осені.

  Нагадаємо, окрім фінансової Греція переживає і гуманітарну кризу. Комісаріат Організації Об'єднаних Націй у справах біженців 7 серпня повідомив, що гуманітарна криза на трьох грецьких островах біля берегів Туреччини перетворилася на "абсолютний хаос". Греція не раз зверталася до Євросоюзу з проханням допомогти впоратися з напливом біженців. 10 серпня Європейський союз схвалив виділити 2,4 млрд євро країнам-членам ЄС на оновлення програм для вирішення проблеми нелегальної міграції. 14 серпня круїзний лайнер кинув якір біля грецького острова Кос, де він буде використаний як центр реєстрації і тимчасового проживання мігрантів і біженців.

  Попередній матеріал
  Терористи навмисне загострюють ситуацію в зоні АТО напередодні Дня Незалежності – представник СЦКК
  Наступний матеріал
  Завтра в Києві буде репетиція параду до Дня Незалежності, рух в центрі буде обмежено
  Теги:
  Loading...