nkau.gov.ua

Голова Держкосмосу: готується реорганізація космічних підприємств України

  Дніпропетровські підприємства "Південмаш" та конструкторське бюро "Південне" планується реорганізувати та об'єднати у єдиний космічний центр "Південний".

  Про це розповів голова Державного космічного агентства України Олег Уруський, повідомляє Радіо Свобода. За його словами, проект реорганізації зараз проходить погодження в міністерствах і відомствах, до кінця цього місяця його винесуть на розгляд уряду.

  Як зазначив посадовець, раніше для такої реорганізації не вистачало політичної волі, реформування потрібно було починати ще в середині 90-х. На "Південмаші", на думку Уруського, на сьогодні мало, що змінилося з 1991 року. Нині підприємство на 70 % залежить від замовлень з Росії.

  За словами Уруського, у процесі цієї реорганізації планується здійснити масштабні аудит ті інвентаризацію. "Далі ми повинні прийти до єдиної компанії - ракетно-космічний центр "Південний", вже з новим цілісно-майновим комплексом, з новим менеджментом", - розповів голова Держкосмосу. Один з пріоритетів для підприємства він бачить у диверсифікації ринків збуту та пошуку нових партнерів, зокрема стратегічне партнерство зі США. 

  Нагадаємо, у червні Держкосмос домовився про співробітництво з Німецьким аерокосмічним центром. "Наш вектор сьогодні направлений на Захід", - підкреслив тоді Уруський.

  Попередній матеріал
  Росія не має жодного інтересу до реальної деескалації конфлікту на Донбасі – Клімкін
  Наступний матеріал
  Голова МЗС: Завдання України – відвоювати людей на Донбасі