газова труба
5.ua

"Газпром" збільшив суму претензій до України до $23,8 млрд

  Російський "Газпром" вимагає від НАК "Нафтогазу" у Стокгольмському арбітражі компенсувати $23,837 млрд за недобір Україною договірних обсягів газу з 2012 року і несплату поставок в 2014 році.

  Про це повідомляється в консолідованій фінансовій звітності "Нафтогаза" за 2014 рік, аудованої компанією Deloitte & Touche, пише видання "Новое время". Зазначається, що Стокгольмській арбітраж повинен зайнятися спором в 2016 році.

  Зокрема, в документі йдеться про те, що "Газпром" виставив претензії до "Нафтогазу" в двох судових позовах. Перший позов на суму $ 4,5 млрд направили влітку 2014 року за неоплачені Україною поставки газу. Київ, у свою чергу, відмовився визнавати борг через завищену ціну на російське "блакитне паливо". Так, у документах "Нафтогазу" зазначено: "У листопаді та грудні 2014 року компанія сплатила суму в $ 3,1 млрд "Газпрому" за поставлений природний газ, що компанія вважає повною сумою зобов'язань".

  Другий позов "Газпрому" на суму $ 19337 млн був висунутий 19 листопада. У ньому "Газпром" вимагає повернути $ 837 млн за постачання природного газу в червні 2014 року, а також $ 18,5 млрд за недобір українською компанією контрактних обсягів газу в 2012-2013 роках, які російський газовий монополіст так і не поставив. 

  Крім того, "Газпром" звернувся до арбітражу із позовом про стягнення з української компанії неоплаченої заборгованості за природний газ та відсотків за вказану заборгованість на загальну суму понад $4,5 млрд.

  Нагадаємо, нещодавно "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу позовні вимоги щодо відшкодування збитків та внесення змін у транзитний контракт із "Газпромом". За словами Арсенія Яценюка, докази того, що транзитний контракт є несправедливим по відношенню до України, міжнародні експерти та юристи збирали півроку. 

  Попередній матеріал
  СК РФ хоче продовжити арешт Савченко до 13 листопада - Полозов
  Наступний матеріал
  Джон Керрі зробив селфі зі слоненям у Кенії

  Нафтогаз подав до Стокгольмського арбітражу позовні вимоги щодо відшкодування збитків

  Президент підписав закон про ринок природного газу

  Суд заарештував 0,5 млрд куб. м газу, що належать групі компаній Ostchem - МВС

  Україна очікує ціну на газ у третьому кварталі нижче $220 - Демчишин