газпром
газпром Фото bigmir.net

"Газпром" збільшив суму позову до України у міжнародному арбітражі

  Російський "Газпром" збільшив позовні вимоги до українського "Нафтогазу" у Стокгольмському арбітражі до майже 30 млрд дол.

  Про це йдеться у квартальній звітності компанії, повідомляє BBC Україна. Тепер у міжнародному арбітражі російський газовий монополіст намагатиметься стягнути з України $29,2 млрд замість $23,8 млрд, у які "Газпром" оцінював свої збитки раніше.

  "Газпром" вимагає від "Нафтогазу" компенсації за недобір контрактних контрактних обсягів газу з 2012 року, визначених газовими угодами від січня 2009 року. Крім того, "Газпром" вимагає погашення боргу за газ, поставлений у першій половині 2014 року.

  Зі свого боку "Нафтогаз" вважає, що ціна, виставлена "Газпромом" у квітні 2014 року - майже 500 дол. за тисячу кубів, - після анексії Криму Росією й анулювання знижки в рахунок базування в Криму російського флоту, була не ринковою і політично вмотивованою. У першому кварталі 2014 року Україна платила за російський газ за ціною у 268 дол. за тисячу кубів.

  Загальні позивні вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" складають $16 млрд. "Газпром" та "Нафтогаз" подали зустрічні позовні заяви до Стокгольмського арбітражу у червні 2014 року, після того, як Росія припинила постачання газу до України. Ці поставки відновилися лише наприкінці жовтня 2014 року після підписання російським та українським міністрами енергетики так званого "зимового" пакету за посередництва Єврокомісії.

  У вересні минулого року Україна почала нарощувати імпорт газу з Європи за реверсним маршрутом, передусім, через територію Словаччини. На початок 2015 року частка російського газу в українському імпорті скоротилася до 39% із 74% у першому кварталі 2014 року. У 2013 році "Газпром" постачав Україні 92% усього газу.

  Нагадаємо, 7 серпня США ввели санкції стосовно Південно-Киринського родовища "Газпрому" в Охотському морі. Це родовище є одним із найбільших родовищ на російському шельфі.

  Попередній матеріал
  Реактивна артилерія ЗСУ знищила склад боєприпасів ворога – Бірюков
  Наступний матеріал
  Експерт: Рішення РФ про ембарго проти української продукції не вплине кардинально на експорт
  Теги:
  Loading...