www.business.ua

"Газпром" призупинив постачання газу в Україну до надходження нових платежів - Міллер

  Передплачені обсяги газу Україна вибрала, а нової заявки на постачання російського газу "Нафтогаз України" не подавав.

  Про це повідомили в управлінні інформації російського газового монополіста з посиланням на чільника "Газпрому" Олексія Міллера, передає агенція УНІАН.

  "Сьогодні станом на 10 годину ранку "Нафтогаз України" вибрав попередньо оплачені обсяги російського газу. Нова попередня оплата не надходила. Заявки на постачання газу від "Нафтогазу України" немає. Таким чином, поставки припиняються до надходження від української компанії нових платежів", - сказав Міллер.

  Він також зазначив, що вже зараз, до настання серйозних холодів, Україна розпочала активний відбір газу з підземних сховищ, які й так недостатньо заповнені.

  Міллер припустив, що відмова від закупівлі російського газу створює серйозні ризики для надійного транзиту газу до Європи територією України і для газозабезпечення українських споживачів взимку.

  Водночас чільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв нещодавно запевнив, що в разі припинення постачання газу з Росії Україна зможе забезпечити свої потреби європейським блакитним паливом.

  Крім того, в понеділок міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що до кінця року Україна не має необхідності в закупівлі російського газу. За його словами, Україна має достатні запаси газу у своїх сховищах.

  Попередній матеріал
  Тарифи на залізничні пасажирські перевезення в Україні занижені, у наступному році почнеться їх підвищення - Пивоварський
  Наступний матеріал
  Сьогодні на засіданні уряду обговорять питання переліку терористів та зайнятість населення
  Теги:
  Loading...