5.ua

"Газпром" не виконав передплачену "Нафтогазом" заявку на постачання газу майже на 60% – Коболєв

"Газпром" не виконав передплачену "Нафтогазом" заявку на постачання газу майже на 60%. На кінець цього тижня запланована тристороння зустріч в Брюсселі за участі європейської сторони для врегулювання даної ситуації.

Про таке в ефірі "5 каналу" повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"22 числа відбулась неприємна ситуація, коли вперше за весь час дії контракту Україна подала заявку, згідно з його умовами, на яку ми маємо право і яку "Газпром" зобов’язаний виконати. Ця заявка не була виконана майже на 60 відсотків. Фактично, "Газпром"  порушив своє зобов’язання, яке було дано не тільки "Нафтогазу", але і Європейському союзу", - повідомив голова "Нафтогазу".

"Звичайно ця ситуація нас турбує, і ми направили листи з вимогою надати нам пояснення чому так відбувається. Поки що ми не отримали формальної відповіді на наші листи, але ми очікуємо, що ця відповідь може надійти у вівторок, якщо ні, то тоді до кінця тижня, в четвер або п’ятницю, в нас будуть трьохсторонні перемовини в Брюсселі, де, я сподіваюсь, у присутності членів Єврокомісії, ми отримаємо відповідь на ці питання", – заявив Коболєв.

"Позиція "Газпрому" досить дивна. Вони кажуть,що отримали листа організації, яка називає себе "Донбастрансгаз", хоча офіційна юридична адреса і місце перебування "Донбастрансгазу" було перенесено в Краматорськ, і в них є запит на постачання газу. Тут треба пояснити перший важливий момент – навіть якщо це "Донбастрансгаз", чи працівники, які там працювали і які зараз знаходяться під впливом терористів, то ця організація ніколи не мала права, жодного разу не зверталась напряму до "Газпрому" з будь-яких питань", - наголосив він.

"Ми всі чудово розуміємо норми права, по кожному договору є людина, яка має право звертатись, як правило вона має довіреність, або це право закріплене іншим документом. Такого документу там ніколи не було. Ми давно попередили "Газпром", що на цій точці  ми не можемо здійснювати прийом газу, його вимір, ми не можемо контролювати кількість газу, яка там проходить – це відповідає і нормам контракту, і це відповідає нинішнім реаліям, там дійсно йдуть бойові дії. Більш того – ніхто не може проконтролювати, як цей газ витрачається. І говорити, що ви повинні платити за постачання газу, яке є нелегальним, яке не можна проконтролювати, є абсолютно некоректним", – зазначив голова "Нафтогазу".

"Левову долю газу ми отримаємо з європейського напрямку, запаси газу в українських підземних сховищах перевищують 8 мільярдів кубічних метрів. Іде березень, звичайно все може бути, можуть бути морози, і сподіваємось, що "Газпром" поставить весь газ, який ми передплатили згідно з контрактом. Тому, ми очікуємо певних проблем, але, зважаючи на час і на ситуацію, у нас є обережний оптимізм, що ми зможемо знайти коректне рішення", – додав він.

Попередній матеріал
На Харківщині у лісосмузі виявили сумку з гранатами
Наступний матеріал
Глава МЗС Литви закликає США надати Україні зброю
Теги:
Loading...
"Нафтогаз" заявляє, що не платитиме "Газпрому" без гарантій виконання контракту

"Нафтогаз" заявляє, що не платитиме "Газпрому" без гарантій виконання контракту

Росія погрожує за два дні припинити поставки газу Україні через відсутність передоплати

Росія погрожує за два дні припинити поставки газу Україні через відсутність передоплати

"Газпром" порушив Брюссельські угоди, не виконавши заявку на постачання передплаченого газу  - "Нафтогаз"

"Газпром" порушив Брюссельські угоди, не виконавши заявку на постачання передплаченого газу - "Нафтогаз"

Україна відновила постачання газу з Польщі

Україна відновила постачання газу з Польщі