newsprolife.com.ua

FT: МВФ відклав запуск нової програми допомоги Греції

  МВФ минулого тижня згорнув колишню програму допомоги Греції.

  Керівники МВФ прийшли до висновку, що Греція не відповідає необхідним критеріям для видачі нових позик. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times. Британське видання опублікувало інформацію з "абсолютно конфіденційного" звіту про засідання правління фонду, який відбувся 29 липня. Його скликали після того, як Афіни звернулися до МВФ з проханням про нові кредити.

  Згідно з документом, представники фонду продовжать участь у переговорах Євросоюзу з Грецією про надання допомоги, але приймуть рішення про надання фінансової допомоги не раніше ніж через кілька місяців, можливо в наступному році. Цей момент настане на "другому етапі", який розпочнеться після того, як Афіни "схвалять проведення всеосяжного пакету реформ, а кредитори країни єврозони "схвалять фінансову допомогу".

  Рішення про відмову в негайній видачі кредитів Греції було прийнято всупереч бажанням глави МВФ Крістін Лагард, пише FT з посиланням на високопоставлених європейських чиновників. Згідно з протоколом засідання правління, проти надання допомоги виступили кілька азіатських членів фонду, а також Канада і Бразилія. В ході засідання правління МВФ представник Німеччини заявив, що його країна воліла б, щоб фонд прийняв рішення про допомогу одночасно з єврозоною. В іншому випадку буде складно отримати схвалення Бундестагу на видачу кредитів Греції.

  Нагадаємо, 20 липня повідомлялося, що Греція повністю погасила заборгованість перед МВФ, виплативши близько 2 млрд євро. У МВФ тоді заявили, що фонд "готовий продовжити надання допомоги Греції в її зусиллях з відновлення фінансової стабільності та економічного зростання".

  Попередній матеріал
  Росія своїм вето показала нелюдське ставлення до пам'яті загиблих в MH17 - дипломат
  Наступний матеріал
  Дипломат назвав дві причини, чому Росія голосувала проти трибуналу у справі MH17
  Теги: