www.business.ua

Фонд гарантування вкладів пропонує ліквідувати неплатоспроможний "Дельта банк"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб єдиним можливим способом виведення "Дельта банку" з ринку вважає його ліквідацію.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ФГВФО. Там повідомили, що наразі єдиним можливим способом виведення АТ "Дельта банк" з ринку є "ліквідація неплатоспроможного банку з відшкодуванням з боку Фонду гарантування коштів за вкладами фізичних осіб".

Причиною ліквідаціє є те, що з восьми кваліфікованих інвесторів конкурсні пропозиції надали тільки два інвестори. Один з них не був допущений до конкурсу через несплату гарантійного внеску, а пропозиція іншого не відповідала принципу найменших витрат для ФГВФО.

"Зокрема, пропозиція потенційного переможця передбачала докапіталізацію перехідного банку в сумі 3,1 млрд грн, яку здійснить Кабінет міністрів України. Фонд гарантування до сьогодні офіційно не отримав повідомлення про прийняття такого урядового рішення", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що потенційний переможець мав намір реструктуризувати на 10 років зобов’язання перед Нацбанком та державними банками на суму 13,1 млрд грн.

"На запит Фонду гарантування жоден кредитор АТ "Дельта Банк" не підтвердив погодження з ним умов реструктуризації. Більше того, конкурсна пропозиція передбачала пролонгацію гарантованих вкладів фізичних осіб на строк не менше 3 років, що також суперечить діючому законодавству та матиме негативні соціальні наслідки. З огляду на викладене, новостворений перехідний банк потребував би значної суми додаткового фінансування", - зазначають у Фонді.

Організація має намір звернутися з пропозицією ліквідації "Дельта банку" до Національного банку України. Строк здійснення тимчасової адміністрації у банка закінчується 2 жовтня 2015 року.

Нагадаємо, у березні цього року НБУ визнав "Дельта Банк", "Кредитпромбанк" і "Омега Банк" неплатоспроможними. 

Попередній матеріал
Ківалов балотуватиметься на посаду очільника Одеси
Наступний матеріал
Для Путіна і Берлусконі у Криму незаконно списали 200-літні вина за ціною 30-40 рублів (документи)
Теги:
Loading...