Енергетичні компанії штучно завищують ціну на вугілля, за їх схемами воно значно дешевше - Демчишин

Публічно структури енергетичних компаній заявляють, що готові купувати вугілля з державних шахт по 1500 гривень за тону, а фактично, за запропоновую ними схемою, виходить 850 – 900 гривень за тонну.

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Ми говоримо – є надлишок вугілля, яке ви можете спалити на свої станціях, а вони кажуть – ми не хочемо у вас купляти його, тому що воно нам не підходить. Ми розуміємо, що якщо ми наростимо, ми понизимо собівартість і ми готові продавати його по 1100 гривень, ми готові продавати "Західенерго" вугілля по 1100. Вони кажуть – ми не хочемо цього, ми хочемо купити у вас по 1500, але при цьому буде формула з певними коректуваннями цієї ціни. Тобто, публічно вони ходять на всі шоу і говорять - ми готові купляти дорого вугілля, але якщо уважно подивитись на формулу, яку вони пропонують, то реальна вартість вугілля виходить 850-900 гривень, тобто нижча за 1100 за яких ми хочемо продати", - наголосив він.

За словами міністра, наразі українські шахтарі видобувають більше вугілля, ніж потрібно електростанціям.

"Щоб розвивати шахти, ми маємо мати куди продавати це вугілля, а продавати ми можемо на даний момент або на державну станцію – це Вуглегірська, яка має дуже обмежений об’єм, але добуваємо ми на сьогодні більше і можемо добувати ще більше", – зазначив Демчишин.

Попередній матеріал
Сьогодні 29-та річниця катастрофи на ЧАЕС
Наступний матеріал
Кількість загиблих у Непалі перевищила 1900 людей

Демчишин: Шахтарі з державних шахт повернулись на свої робочі місця, акції у Києві - штучні

Володимир ДЕМЧИШИН - інтерв'ю 5 каналу

Ціни на вугілля завищені на 300 гривень мінімум - Демчишин

Демчишин: демонополізація ринку видобутку вугілля може урегулювати ситуацію, що склалася