Ryanair

Експерт розповів, як "Борисполю" вдалося домовитись з Ryanair

Сьогодні Rayanair вийшов на український авіаринок

Експерт з питань авіації Богдан Долінце в ефірі "5 каналу" розповів, як саме аеропорт "Бориспіль" домовлявся з Rayanair.

Долінце сказав: "Якщо ми проаналізуємо увесь процес переговорів, фактично він тягнувся майже рік. Якщо ми подивимося, то це було заявлено, потім вся інформація була більш тиха і не було жодної інформації про етапи переговорів. Була тільки періодична інформація від міністра або від різних експертів, що переговори йдуть, якісь там етапи проходять. І те що ми бачимо, найімовірніше, все ж таки були враховані ті помилки на першому етапі, коли фактично перемовини велися різними сторонами, які між собою дуже погано комунікували. Нарешті були визначені сторону як Ірландського лоукосту, так і Rayanair. І вони змогли знайти, швидше за все, ті умови, які є взаємовигідні для обох сторін". 

Авіаексперт також вважає, що сторони пішли на певні поступки, аби укласти договір: "Навряд чи все-таки або аеропорт пішов на сильні поступки, які були для нього економічно неефективними і створювали умови, які б призвели до збитків, і так само навряд чи лоукостер міг би поступився тими важливими складовими, які є для його бізнес-моделі вирішальними. Я думаю, що був знайдений якийсь компроміс і сподіваюсь, що цей компроміс буде ефективним і для аеропорту і для авіакомпанії".

Експерт також прокоментував те, що інші лоукостери не обурюються через укладений договір між Rayanair та аеропортами Борисполя і Львова. На запитання ведучого, чи означає це, що правила актуальні для Rayanair частково поширилися і на інших лоукост-перевізників, Долінце сказав: "На сьогодні, якщо ми подивимось по аеропорту "Бориспіль", то вони ще рік тому прийняли публічну оферту (пропозиція певній стороні укласти угоду – Ред) – фактично систему мотивацій і знижок, тому що є аеропортові збори і тарифи... Крім того є ця публічна оферта, яка дозволяє аеропортам застосовувати різні системи мотивації, в тому числі надавати перевізникам знижки. Вона є відкрита, публічна... Наскільки я розумію, сьогоднішня оферта, яка існує для всіх авіакомпаній, вона на сьогодні задовольняє уже і всіх лоукост-перевізників".

Як повідомляв 5.UA, у липні 2017 року Ryanair оголосив про скасування свого запланованого виходу на ринок України. У компанії такий крок мотивували порушенням зобов'язань з боку "Борисполя".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як українська "Мрія" перший свій виліт після модернізації зробила – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Від профілактики до лабораторних досліджень: які обов'язки покладаються на лікаря первинної ланки
Наступний матеріал
Тимчук розповів, як російські спецслужби використовують деяких українських нардепів

Порошенко: Авіаквитки мають бути доступними для більшості українців

Ryanair в Україні: стали відомі нові напрямки рейсів лоукостера

Паралімпійська збірна повернулася додому: як українців зустрічали і вітали

Зустріч паралімпійської збірної України в аеропорту "Бориспіль" – відео

У "Борисполі" літак авіакомпанії МАУ здійснив аварійну посадку

"Досі не вірить у перемогу": чемпіон Олімпіади-2018, фристайліст Абраменко повернувся до України