ГУМВС України в Одеській області

Долар зросте: Федеральна резервна служба США підняла базову ставку

  Федеральна резервна служба США підняла базову ставку з 0-0,25% до 0,25-0,5% уперше за 10 років.

  Рішення про підвищення ставки уперше з 2006 року американський Федеральний комітет з операцій на відкритому ринку пояснив покращенням ситуації на ринку праці в США і очікуваним зростанням інфляції, передає Meduza.

  У виданні пояснюють: ФРС США тримала ставки на рекордно низькому рівні сім років – з грудня 2008 року. Таким чином, монетарна влада США реагували на кризу, перезапускаючи економіку за допомогою дешевих кредитів. Різкого росту економіки це не дало, але, тим не менш, вона (на відміну від економік багатьох інших розвинених країн) нехай повільно, але все ж таки зростає.

  Протягом 2015 року економісти кілька разів прогнозували підвищення ставок, але монетарна влада США зважилися на це тільки в грудні. Вважається, що на початку літа підняти ставки їм перешкодили слабкі дані по ВВП за перший квартал, а у вересні – фінансова криза в Китаї.

  Підвищення базової ставки може призвести до уповільнення інфляції в США і зростання курсу долара. Це відіб'ється як на валютах інших країн, так і на сировинному ринку, де торги проходять в доларах.

  Попередній матеріал
  Розенко: В проекті держбюджету на 2016 рік передбачено зростання соцвиплат на 12,5%
  Наступний матеріал
  Росія завезла до окупованого Криму ядерну зброю - Джемілєв
  Теги:
  Loading...