Мінекономрозвитку ‏/ Twitter

Doing Business-2016: Україна піднялася на чотири сходинки в рейтингу сприяння підприємцям

  Україна за рік піднялася з 87-го на 83-тє місце в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business-2016) від Світового банку (СБ).

  Про це 28 жовтня на прес-конференції в Києві повідомив директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан, передає "Інтерфакс-Україна". "Це значне поліпшення за один рік - підйом на чотири пункти", - сказав він.

  При цьому Фан зазначив, що рейтинг легкості ведення бізнесу не враховує реформи у газовій та банківській сфері, а також боротьбу з корупцією.

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус зауважив, що два роки тому країна займала в цьому рейтингу 112-те місце, і цьогорічний перелік показує, що вона рухається в правильному напрямку. "Всього лише 82 країни нам потрібно обігнати", - додав міністр.

  Зазначимо, що Doing Business-2016 охоплює результати за друге півріччя 2014-го та перше півріччя 2015-го років. Тож, за словами Абромавичуса, у рейтингу не відображено низку поліпшень, що відбулися в другому півріччі 2015-го. Міністр також нагадав, що нинішній уряд прийняв присягу 2 грудня 2014, тому рейтинг відображає його роботу лише за шість місяців.

  Дані СБ свідчать, що у сфері легкості започаткування ведення бізнесу Україна посідає 30-те місце зі 189. Країні вдалося скоротити час, необхідний для реєстрації платників податків ПДВ, було також скасовано збір за реєстрацію бізнесу.

  Крім того, Україна піднялася зі 185-го на 137-ме місце за показником доступності електроенергії: на сьогодні підключення бізнесу до електромереж займає 263 дні.

  Водночас час країна опустилася з 43-ї на 98-му сходинку за показником забезпечення виконання контрактів, а за показником отримання дозволу на будівництво - з 70-ї на 140-му. 

  Детальніше ознайомитися з тим, як змінилися позиції України за результатами дослідження Doing Business у 2016 році, порівняно з 2015, можна за посиланням. 

  Як повідомляв 5.ua, нещодавно опублікували рейтинг, що аналізує дані стосовно креативності та креативного класу в регіонах і країнах по всьому світу. Так, за глобальним індексом креативності Україна стала 45-ю зі 139 країн.

  Попередній матеріал
  На кордоні з Кримом затримали українця, який серед лікарських трав приховав понад 100 старовинних монет
  Наступний матеріал
  До міліції надійшло повідомлення про замінування Верховного суду України
  Теги:
  Loading...