До паніки на валютному ринку причетні російські банки - політик

Паніка на валютному ринку в результаті якої впав курс гривні була штучною, до цього причетні, в тому числі і філіали російських банків.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив народний депутат від "блоку Петра Порошенка", секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

"Паніка на валютному ринку була зроблена штучно. Штучно вона була зроблена наслідками тих реформ, які Гонтарева почала у банківській сфері. Гонтарева закрила низку банків, які були банкрутами ще у 2008 році. Наприклад "Надра банк", який отримав 10 мільярдів рефінансування – гроші не повернув. Так само "БрокБізнес банк", "Експо банк", "Енерго банк", "ВАБ банк", - сказав він.

"Розумієте, кому належить банк "Надра" - він належить Фірташу, 10 мільярдів банк "Надра" отримав ще у 2008 році, коли був банкрутом, одразу конвертував в валюту і вивів закордон. Сьогодні ми внесемо законопроект в парламент про відповідальність власників банків за неповернуті в національний банк гроші. У Фірташа є обленерго, у Фірташа є підприємства хімічної галузі. Ми сьогодні напрацюємо юридичний механізм, як зможе Фірташ відповідати своїми активами в Україні для того, щоб повернути ті гроші, які він взяв в банківській системі", – зазначив Вінник.

"Щодо російського впливу – в нас працює низка російських банків, які сьогодні всю свою гривневу ліквідність кинули на міжбанк, щоб підняти штучно рівень долару, до якого ми сьогодні доросли. Наразі в парламенті ми будемо ставити питання для того, щоб перші санкції, які Україна зробила, були по відношенню філіалів російських банків в Україні", – наголосив він.

Попередній матеріал
У Полтаві попрощалися із загиблим захисником Дебальцевого
Наступний матеріал
Додатковий імпортний збір не буде розповсюджуватися на медпрепарати та бензин

Початок обміну валютою з Китаєм зменшить тиск на гривню - НБУ

Глава НБУ відмовилась коментувати ситуацію з курсом гривні на чорному ринку

Гривня на міжбанку зміцнилася до 22-27 за долар

Прес-конференція голови НБУ та міністра фінансів щодо стабілізації гривні. Наживо

Прес-служба Президента анонсувала нові заходи для стабілізації гривні

Яценюк і Яресько поїхали до Порошенка з проханням ініціювати звіт голови НБУ щодо курсу гривні