Мінфін
Мінфін 5.ua

Держборг України скоротився на $4,6 млрд - Мінфін

  Держборг за січень-листопад 2015 року знизився на 7% в валюті, проте зріс на 41% у гривневому еквіваленті попри реструктуризацію.

  Загальна сума держборгу України - державного і гарантованого державою - за підсумками 11 місяців 2015 року склала $ 65,150 млрд, скоротившись з початку року на $ 4,6 млрд, або на 7%, йдеться в повідомленні "Дзеркала тижня" з посиланням на звіт Міністерства фінансів.

  Разом із тим, як свідчать дані Міністерства фінансів України у вівторок, 12 січня, держборг у гривневому еквіваленті зріс на 41,3% - до 1,556 млрд грн за станом на 30 листопада. Наприкінці листопада Україна завершила реструктуризацію єврооблігацій, завдяки чому держборг України скоротився на $ 3 млрд.

  У держбюджеті-2016, інформує видання, заплановані держзапозичення обсягом 218 млрд грн, з яких більше половини складуть зовнішні запозичення – 119,5 млрд грн. Також на держгарантії може бути направлено до 28,2 млрд грн. На виплату боргу в наступному році буде направлено 135 млрд грн. Виплати з зовнішнього комерційного боргу здійснюватися не будуть завдяки реструктуризації, так що погашення зовнішньої заборгованості зажадає всього лише 13,9 млрд грн. За словами прем'єра, за рахунок реструктуризації та відстрочення виплати частки боргу, на 2016 рік уряду вдалося скоротити суму на обслуговування держборгу "майже на $ 10 млрд".

  Як повідомляв 5.ua, 9 грудня 2015 році у Мінфіні заявили, що на обслуговування боргів у цьому році Україна витратила майже 5% ВВП. 

  Попередній матеріал
  Стівен Гокінг запропонував нове рішення парадоксу втрати інформації в чорних дірах
  Наступний матеріал
  Конституційний суд взявся за суддівську реформу
  Теги:
  Loading...