svit24.net

Держборг України перевалив за 1,5 трлн грн

  Державний борг України перевалив за 1,5 трлн грн, зрівнявшись з номінальним ВВП країни.

  Про це йдеться в статті видання dt.ua.

  "Незважаючи на те, що в доларовому еквіваленті державний і гарантований борг знизився в минулому році на $3,4 млрд - до $69,8 млрд, у гривневому еквіваленті за майже триразової девальвації національної валюти цей показник за минулий рік збільшився на 88,2%, досягнувши 1,1 трлн грн і переваливши за 70% вітчизняного ВВП. А за підсумками курсових перерахунків першого кварталу вже нинішнього року, його номінальна сума досягла 1,5243 трлн грн, зрівнявшись з торішнім номінальним ВВП країни (1,567 трлн грн)", - говориться в матеріалі.

  dt.ua

  Як зазначають автори статті, нинішній рівень боргового навантаження на країну непідйомний навіть з урахуванням допомоги від Міжнародного валютного фонду та інших нечисленних донорів.

  Так, згідно з урядовими викладками, офіційний Київ отримав торік $9 млрд, а виплатив - $14 млрд. Цього року поки що очікується від сили $8 млрд, а виплатити за позиками треба $16 млрд. Окрім цього, за найближчі чотири роки з української держави належить за внутрішніми і зовнішніми позиками понад $47 млрд, тоді як потенційна донорська підтримка поки що не перевищує $15 млрд.

  "Цифри сумні, і лише пролонгація зі зниженням ставок запозичень (без їх часткового списання) хоч у якомусь сенсі поліпшать ситуацію, але тільки на найближчі п'ять років, а державний і гарантований державою борг однаково перевищуватиме 70% від ВВП ("маяк" чинної МВФської програми)", - йдетсья в статті.

  Попередній матеріал
  Глава Єврокомісії назвав прем'єра Угорщини "диктатором" і дав йому ляпаса
  Наступний матеріал
  У столиці боряться із незаконною рекламою за допомогою червоних позначок

  Яресько хоче скоротити видатки на обслуговування держборгу на третину

  МВФ зможе надати Україні другий транш у разі реструктуризації держборгу – Яресько

  У 2015 році Україні треба повернути $11 млрд держборгу - Яценюк

  Держборг України склав 233 млрд грн