Газ_газова труба 5.ua

Демчишин розповів про вартість європейського газу

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин розповів, скільки коштує Україні газ, імпортований з Європи.

  Україна купує газ із Європи за ціною близько $255 за 1 тис. куб. м, повідомив міністр в інтерв'ю "Тижню".

  "4,8 млрд м³ теоретично можемо закачати й без РФ за ціною $255 — стільки платимо за реверсний газ. Це $1,2 млрд, і їх у нас наразі немає. Шукаємо, попереду ще щонайменше 63 дні. Щодня закачуємо 75 млн м³ (більше не можемо) по $255. Виходить майже $18,8 млн/день", - розповів він.

  Водночас Демчишин переконаний, що Україні вдасться досягти домовленостей з Російською Федерацією щодо умов газового контракту, оскільки, за його словами, альтернативи немає – інакше доведеться відключати тепло, світло.

  "Без поставок із РФ 19 млрд м³ закачати і справді неможливо. Але для цього я розклав сценарії щоденного споживання, щоб продемонструвати: форс-мажорної ситуації із запасами немає. Відчуття форс-мажору штучно нагнітається, щоб змусити Україну погодитися на умови російської сторони й купувати газ по $247,17 за тис. м³. Ми ж принципово не хочемо цього робити не лише через ціну, а й через жорстку позицію РФ", - розповів Демчишин.

  Нагадаємо, нещодавно США розширили санкції проти російського "Газпрому".

  Попередній матеріал
  До Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова доправили 30 тяжко поранених бійців
  Наступний матеріал
  Сартану обстріляли з окупованих Саханки і Комінтернового – штаб сектору М
  Теги:
  Loading...