Chevron відмовився від українського сланцевого газу - джерело

  Американська енергетична компанія Chevron в односторонньому порядку вийшла з проекту по освоєнню Олеської площі.

  Про це повідомляє агенція "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в уряді.

  "Американська нафтогазова компанія Chevron, яка підписала з Україною в минулому році угоду про розподіл продукції з розробки вуглеводнів на Олеській площі, офіційно повідомили уряд про односторонній вихід з цього проекту", - повідомив інсайдер.

  За його словами, причиною цього стало те, що Міністерство фінансів не реалізувало у встановлений термін 18 листопада взяті зобов'язання щодо приведення своїх нормативних актів у відповідність до чинного законодавства України.

  "Фактично, Мінфін дав формальний привід компанії Chevron уникнути виконання контрактних зобов'язань по інвестуванню в економіку України не менше $350 млн протягом наступних п'яти років", - зазначило джерело.

  Крім того, він додав, що при поточній системі оподаткування в галузі підписання нових угод про розподіл продукції виглядає досить нереальним.

  "З ініціативи того ж Мінфіну, в серпні плата за користування надрами при видобутку газу була підвищена в два рази і поширена на всі проекти, в тому числі і УРП, принцип яких полягає в перерахуванні державі частини видобутої продукції замість грошових платежів. Очевидно, платити екстремально високі податки і одночасно відраховувати частину видобутого ресурсу, жоден інвестор не захоче", - наголосив співрозмовник агентства.

  Нагадаємо, Україна, компанія "Шеврон Україна Б.В." і ТОВ "Надра Олеська" 5 листопада 2013 року підписали УРП з видобутку вуглеводнів на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.).

  Угода передбачала, що Chevron на першому етапі (перші два-три роки) направить на сейсміку, розвідку і буріння свердловин близько $350 млн.

  Прогнозні ресурси Олеської площі оцінюються в 2,98 трлн куб. м газу. Щорічний видобуток газу на цій ділянці може становити 5-10 млрд куб. м.

  Попередній матеріал
  На Донеччині затримали невідомих зі зброєю та картами Донбасу
  Наступний матеріал
  Бізнесмени з Києва передали бійцям АТО 22 позашляховики
  Теги:

  Shell припинила видобувати сланцеву нафту у Росії

  У Німеччині планують частково заборонити видобуток сланцевого газу

  Міненерго розраховує повністю перейти на сланцевий газ за 7 років [відео]

  Люди пікетували Львівську облраду: виступають проти видобутку сланцевого газу [відео]