Брюссель пообіцяв допомогти Києву з купівлею газу

  Допомогти з фінансуванням закупівлі газу Києву обіцяє Брюссель.

  Про це заявив віце-президент Європейської Комісії Марош Шевчович. За його словами, Україні ще треба 7 мільярдів кубічних метрів газу. Вона може поповнити його запаси за рахунок російських поставок або реверсу, наголосив Шевчович і зокрема додав, що тристоронні газові переговори на технічному рівні за участі України, Росії та ЄС плануються у серпні. У політичній площині перемови відбудуться у вересні.

  "У нас буде зустріч після літніх канікул на рівні експертів. І вже у вересні ми зустрінемося на політичному рівні. За цей час ми спробуємо краще підготуватися, щоби уникнути розбіжностей у подальших перемовах. Попри складну природу вчорашньої зустрічі, було очевидно, що тристоронній формат працює. Зараз ми розроблятимемо подальші пропозиції, як просуватися далі", - заявив Шевчович.

  Україна готова продовжити переговори про постачання газу з Росії, але головною умовою є обґрунтована й економічно виважена ціна, а також зрозуміла формула на весь опалювальний сезон 2015-16 року. Повідомила про це прес-служба Міністерства енергетики й вугільної промисловості. Нагадаємо, раніше у НАК "Нафтогаз України" заявили, що відсьогодні Україна призупиняє купівлю російського газу, доки не будуть узгоджені умови постачання. Рішення ухвалили після провалу вчорашніх тристоронніх газових переговорів у Відні між Євросоюзом, Україною та Росією. Водночас заявили, що транзит російського газу для Європи перебоїв не зазнає і продовжиться у повному обсязі.

  Попередній матеріал
  СБУ: журналістка "Первого канала" РФ депортована з України із забороною в'їзду на три роки
  Наступний матеріал
  Виступ Президента під час презентації проекту змін до Конституції (повний текст і відео)