5.ua

Bloomberg: Експорт російського газу скоротився до 10-річного мінімуму

  Російський експорт газу, ймовірно, скоротився в 2014 році до десятирічного мінімуму на тлі спаду споживання в Європі та Україні.

  Про це з посиланням на Bloomberg повідомляє "ЛігаБізнес".

  Зокрема, як зазначається, Україна скоротила імпорт газу з Росії в минулому році на 44% до 14,5 млрд куб м. Це стало мінімальним рівнем поставок "Газпрому" і його дочірніх компаній, принаймні, з 1999 року.

  Поставки "Газпрому" в Євросоюз, Туреччину і країни СНД в 2014 році не перевищили, за оцінкою UBS, 195 млрд куб м. Це на 10% менше, ніж в 2013 році.

  Загальний експорт російського газу в минулому році склав близько 192 млрд куб м. На думку московського аналітика UBS Максима Мошкова, в середньостроковому періоді "Газпром" не збільшить серйозно закордонні поставки, якщо тільки не почне експортувати газ до Китаю в 2019-2020 роках.

  Як відзначаються експерти, ЄС є для "Газпрому" ключовим ринком. Україна донедавна була найбільшим імпортером газу в СНД.

  Частка "Газпрому" на європейському ринку газу становить 30% і залишилася незмінною, незважаючи на зниження споживання в 2014 році на 9%, згідно з прогнозом Eurogas.

  За оцінкою глави "Нафтогазу" Андрія Коболева, в 2015 році "Газпром" може втратити до 80% українського ринку.

  Офіційний представник "Нафтогазу" Алена Осмоловская заявила, що імпорт газу в Україну буде залежати від обсягів споживання та умов поставки.

  "Газпром" у 2014 році заплатив в російський бюджет 65,4 млрд рублів, ставши його найбільшим наповнювачем.

  На думку експертів, на падінні нафти середня ціна російського газу для Європи може знизитися в 2015 році до $275 за тис куб м з $361 в 2014 році. Оскільки майже половина оптових газових контрактів у Європі прив'язана до вартості нафти, то наслідки її здешевлення стануть позначатися на газовому ринку з лагом у шість-дев'ять місяців.

  Попередній матеріал
  Жінки першими вийдуть на дистанцію на п'ятому етапі Кубка світу з біатлону
  Наступний матеріал
  Британська медсестра, хвора на лихоманку Ебола - одужує

  Україна перевищила ліміт споживання газу на чверть

  "Нафтогаз" наперед заплатив "Газпрому" за 1 млрд куб. м газу

  "Газпром" за рік видобув рекордно малий об'єм газу

  Україна збільшила імпорт газу з ЄС на 59% в минуломі році