активісти "Свободи" зупинили 14 російських вантажівок 5.ua

Блокування російських вантажівок може коштувати Україні щонайменше 115 млрд грн – Мінінфраструктури

  Продовження блокування транзиту російських фур загрожує Україні санкціями з боку СОТ

  Голова департаменту автотранспорту Міністерства інфраструктури України Роман Хміль заявив, що втрати України від блокування на своїй території російських вантажівок можуть скласти щонайменше 115 млрд грн. Про це Роман Хміль написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Зупинка російського транзиту для нас, як країни транзитера, яка має суттєву частку доходів бюджету від міжнародної торгівлі та транзитних потоків – це інфраструктурна катастрофа.  Адже це призведе до зупинки нашого транзиту до країн Азії та двосторонніх перевезень до РФ. Потім зупиниться залізничний транзит. Далі міжнародні компанії поступово перестануть їздити нашою територією також, бо таким чином ми порушимо міжнародні угоди та їх інтереси. Потім нас виженуть з СОТ та позбавлять підтримки ЄС та США... Груба оцінка втрат – 15 млрд грн транспортних доходів + мінімум 100 млрд грн від продажу наших товарів на експорт. Боюсь, що насправді значно більше, страшно рахувати", – написав Хміль.

  Він заявив, що питання транзиту іноземного автотранспорту територією України мають вирішувати з точки зору відповідності міжнародним правилам. Хміль також додав: "Може, питання національної безпеки краще вирішувати за експертним столом, а вже потім виходити на вулиці? Бо варто зробити один необережний крок і наслідки міжнародного скандалу будуть шкодити нашій країні ще дуже довго і коштуватимуть десятки мільярдів гривень збитків".

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше, 27 лютого 2016 року, в Чернівецькій області активісти "Свободи" зупинили 14 російських вантажівок. Акцію з блокування фур активісти поновили з 26 лютого.

  Нагадаємо, 17 лютого 2016 року Україна ухвалила порядок повернення російських вантажівок через свою територію - до місця їхнього призначення і призупинення блокування. Однак із таким рішенням в Україні не погодилися деякі громадські активісти та політичні сили. Нагадаємо, транзит вантажного автомобільного транспорту між Україною і Російською Федерацією було відновлено з півночі 25 лютого.

  Попередній матеріал
  Винуватець резонансного переслідування зі стріляниною в Києві відмовився від слідчого експерименту
  Наступний матеріал
  Порошенко визначив трьох представників Комісії для відбору кандидата на посаду Директора Держбюро розслідувань
  Теги:
  Loading...

  Україна визначила транзитні маршрути для російських фур (карта)

  На західному кордоні України в чергах стоять понад 300 вантажівок - Держприкордонслужба

  Західні партнери занепокоєні ситуацією з транзитом російських фур через Україну -Томбінський

  Пивоварський пропонує розблокувати транзит російських вантажівок

  Чернігівські активісти зняли блокаду російських вантажівок

  5 канал - трансляція наживо