Банки змушені будуть купити $6 млрд через закон про валютні кредити, це вдарить по курсу гривні - експерт

  Реструктуризація валютних кредитів змусить банки купити $6 млрд для того, щоб закрити свою валютну позицію.

  Про такі наслідки прийняття Радою Закону України "Про реструктуризацію зобов'язань по кредитах в іноземній валюті" (№ 1558-1) заявила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова, повідомляє прес-служба асоціації.

  Як повідомляється, спровокований Законом 1558-1 попит на валюту з боку банків, зробить серйозний тиск на курс гривні. Серед наслідків прийняття цього Закону в асоціації виділяють наступні:

  1. Неповернення депозитних вкладів неплатоспроможними банками, що призведе до додаткового навантаження на державний бюджет для підтримки ліквідності інших банків та фінансування "Фонду гарантування вкладів фізичних осіб". В результаті - зростання інфляції, подальше підвищення цін на всі товари і послуги, а як наслідок - наростання соціальної напруги. 
  2. Замороження фінансування від МВФ, оскільки раніше Україна зобов'язалася не втручатися у двосторонні переговори між позичальниками і кредиторами щодо реструктуризації валютних кредитів. 
  3. Різке погіршення інвестиційного клімату держави і вихід з України приватних інвесторів через пряме втручання держави у підприємницьку діяльність. 
  4. Падіння позицій України в рейтингу "Doing business".

  5. Курс гривні опиниться під страшенним тиском спровокованого законом попиту на іноземну валюту, адже банки повинні будуть закрити свою валютну позицію, що потребуватиме придбання ними близько 6 млрд. доларів США

  Нагадаємо, Верховна Рада вчора прийняла закон № 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів, але в БПП вже заявили, що Президент цей закон не підпише. Багато експертів розкритикували закон як популістичний.

  Попередній матеріал
  Яценюк доручив Мінфіну виділити гроші на шкільні автобуси
  Наступний матеріал
  Під Широкиним лишаються кілька тисяч російських найманців і військових – Шкіряк