Жеваго
Жеваго Деловая столица

Банк нардепа Жеваго визнаний неплатоспроможним

  Нацбанк обіцяє повернути вклади 93% клієнтів, а акціонерам та менеджменту банку нагадує про кримінальну відповідальність за доведення їх фінустанови до неплатоспроможності.

  Відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" 17 вересня 2015 року Національний банк України прийняв постанову про віднесення Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних. Про таке інформує прес-служба регулятора.

  У НБУ запевнили, що 93,2% (234 тисячі осіб) вкладників ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис. грн. "Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом", – додали у Нацбанку.

  Ситуацію уже прокоментувала голова НБУ Валерія Гонтарева: "Ми дуже довго працювали над програмою фінансового оздоровлення як з менеджментом цього банку, так і з мажоритарним акціонером – Костянтином Жеваго. Банк сім місяців перебував у проблемному стані. Протягом цього періоду акціонер виконував усі рекомендації Національного банку щодо фінансового оздоровлення. Після цього ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" взяло на себе зобов’язання щодо підтримки ліквідності банку за рахунок надходжень від продажу непрофільних активів акціонера та з дотримання обов’язкових резервів та інших нормативів… Коли акціонер не виконав свої зобов’язання – ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним та переданий до Фонду".

  За словами Гонтаревої, левова частка активів банку була пов'язана з кредитуванням бізнесу самого акціонера. "Коли довелося розраховуватися з боргами та продавати активи – акціонер у встановлений термін цього не зробив. Хочу вас запевнити, що цей банк не є системним, а його віднесення до категорії неплатоспроможних не становить загрози стабільності банківському сектору країни", – зауважила чільниця НБУ.

  Прес-служба НБУ також нагадала, що 2 березня 2015 року прийнято Закон України № 218-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб", яким значно посилено відповідальність акціонерів та менеджменту банку за доведення їх фінустанови до неплатоспроможності. Документом встановлено майнову відповідальність пов'язаних з банком осіб за збитки, завдані з їх вини банку, та суттєво збільшено розмір штрафу, що може бути застосований до керівника банку. Крім того, Кримінальний кодекс України доповнено статтею 218-1, згідно з якою доведення банку до неплатоспроможності (якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі або кредитору) карається обмеженням волі на строк від одного до п’яти років або позбавленням волі на такий самий строк з накладенням штрафу та позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Попередній матеріал
  Мосійчуку інкримінують правопорушення за п'ятьма статтями
  Наступний матеріал
  Депутат Медуниця звинуватив Генпрокуратуру в корупції
  Теги:
  Loading...