СЕС у Нікополі
СЕС у Нікополі 5 канал

Атака Коломойського на канадського інвестора в Нікополі компрометує Зеленського – "Стоп Реванш"

Читайте по-русски
Атака на канадського інвестора – чи не найскандальніша для ділового іміджу України, вважать експерти

Компанія "TIU-Канада" продовжує боротьбу з "Нікопольським заводом феросплавів" (бенефіціарний власник – Ігор Коломойський) за право працювати в Нікополі. Про це інформує проєкт "Стоп Реванш" на "5 каналі".

Канадський інвестор за 11 млн євро побудував на Дніпропетровщині сонячну електростанцію і був змушений під'єднати її до електромереж феросплавного заводу. Але вже через 2 роки, у березні 2020 року, власники заводу без вагомих причин від'єднали СЕС від електромережі, чим паралізували роботу станції, передають журналісти.

"Ми знали, що Україна є небезпечною країною. Але ми вірили, що після Майдану 2014 року відбудуться зміни у верховенстві права, – розповідає власник "TIU-Канада" Майкл Юркович. – На початку роботи електростанції у нас була домовленість з урядом України про те, що все буде добре. І дуже сумно, що вони (власники НЗФ – ред.) прийшли і не послухали регулятора. І вони відключили електростанцію від електромережі. Вона відключена вже рік".

У Нікополі відключення СЕС від електромережі називають спробою рейдерської атаки на підприємство з боку Ігоря Коломойського. Є інформація, що інвестору пропонували продати СЕС за безцінь.

"Попередньо перед цим була розмова та натяк щодо купівлі цієї сонячної станції з дуже великим дисконтом. По факту це і є класична схема рейдерства. Звичайно, що коли канадці не захотіли продавати, навіть ще не почавши працювати, включили режим примусу", – розповідає активіст Михайло Поперечнюк.

Знеструмлення канадської електростанції вже завдало збитків інвестору на майже 2 млн євро. Розслідувачі наголошують, що канадців і далі показово ігнорують, а міська влада на чолі з новообраним головою Олександром Саюком набрала у рота води.

"Наш мер – це людина Коломойського, це людина Володимира Куціна (гендиректор НЗФ – ред.), це людина феросплавного заводу. Саме феросплавний завод був ініціатором і величезною підтримкою нашому меру Саюку", – пояснює адвокат Людмила Яремчук.

Юристка Марія Полоз додає: "Зараз міська влада не займає жодної позиції. Вони сказали: це ваш господарський спір, робіть з ним що хочете. У нормальних містах нормальна практика, коли міська влада виступає арбітром, вона має працювати над тим, щоб бюджет наповнювався".

Дивіться також: "Золотий" кілометр: відкат на будівництві доріг досяг історичного максимуму – "Стоп Реванш"

Атака на канадського інвестора – чи не найскандальніша для ділового іміджу України, вважать експерти. Про витівки у Нікополі написали десятки іноземних медіа. Інформація вже у керівництва уряду Канади.

"Я став найбільшим інвестором у Нікополь з 1950 року, коли уклав угоду про вільну торгівлю з містом Ллойдмінстер, провінції Альберта, звідки я родом. Я допоміг Нікополю здобути міжнародну репутацію, якої раніше не було. Я займався благодійністю, щоб допомогти бідним верствам населення. Я дуже пишаюся тим, що став частиною цього міста. Будь-яка шкода електростанції матиме міжнародний резонанс", – розповідає Майкл Юркович.

Звернули увагу на проблему і в українському парламенті.

"Це звичайно виглядає, як рейдерська атака, але це інтелектуальна рейдерська атака", – вказує народний депутат Іван Шинкаренко.

"Саме напередодні зустрічі президента Зеленського з президентом США паном Байденом Україна має продемонструвати свою нетерпимість до корупції", – продовжує колега парламентаря Володимир Кабаченко.

Сьогодні справу за позовом ТОВ "Екотехнік Нікополь" (оператор СЕС) до ТОВ "Екотехнік Нікополь" слухають у Північному апеляційному господарському суді Києва. На останньому судовому засіданні адвокати канадських інвесторів домоглись відводу лояльної до Ігоря Коломойського колегії суддів. Наступне засідання має відбутись 26 липня.

Попередній матеріал
ОАСК призупинив припис НАЗК щодо звільнення Вітренка з "Нафтогазу"
Наступний матеріал
"Стабілізація на дуже високому рівні" – ВООЗ про поширення коронавірусу у світі за останні тижні
Loading...