antonov.com

"Антонов" позбувається залежності від російських комплектуючих

Потужне державне підприємство "Антонов" позбувається залежності від російських постачальників та переорієнтується на світові ринки, розповіли керівники ДП.

Як повідомляє "5 канал, керівництво "Антонова" заявило про попередню угоду на замовлення 43 літаків. Перемови тривають із представниками трьох країн. Яких саме, на підприємстві не уточнили.

Стратегічна мета "Антонова" - зниження залежності від російських комплектуючих. Донедавна їх частка становила до 50%, нині це близько 10%. Щоб знизити залежність, закуповують запчастини вітчизняного виробництва або ж знаходять їх за кордоном.

"Одна зі стратегій концерну "Антонов" - це зробити процедуру імпортозаміщення. Саме комплектуючими, які використовують усі світові провідні авіабудівні компанії світу. Тобто використовувати комплектуючі ті, які використовують Airbus та інші, - ці комплектуючі відкриють для України і "Антонова" нові ринки", - розповів журналістам генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов.

"На сьогодні потужності нам дозволяють тут виготовити 12 літаків на рік. Якщо ми говоримо ще про Харківський авіаційний завод, то це ще 12. Тобто ми зможемо, і це ще без переоснащення", - заявив генеральний директор "Антонова" Михайло Гвоздєв.

Нагадаємо, новий Ан-132, перший зразок якого запустили у виробництво сьогодні, 7 вересня, складатиметься вже без російської участі. На літаку стоятимуть канадські та британські двигуни, а вся електроніка - українського та закордонного виробництва. Проект реалізується спільно з Саудівською Аравією.

Попередній матеріал
Донецький блогер спрогнозував розвиток подій на Донбасі
Наступний матеріал
Павло Клімкін: Заяви Слідчого комітету Росії – це певний варіант шизофренії
Теги:
Loading...